Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Svájc vagy Amerika? Hol jobb...

Svájc vagy Amerika? Hol jobb fejlesztőként?

Figyelt kérdés

Tevezek kiköltözni Magyaroszágról 1-2 évre tapasztalatot illetve pénzt szerezni.

Hol jobb IT-sként kint élni ? Zürichet néztem ki illetve Amerikában több helyet is (Denver, Seatle, San Francisco)



2019. nov. 11. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk?

Megnézed mennyit kapnál kézhez, mennyiből jönnél ki egy hónapban és milyen egyéb igényeid vannak az anyagiakon kívül (környezet, kultúra, társaság stb) és eldöntöd.

2019. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Svajcban sokkal kevesebb penzt tudsz felretenni mert eleg draga foleg a lakhatas viszont a fejlettseg es az eletszinvonal egy eletre szolo elmeny+a taj sztem a legszebb a vilagon de biztosan top5, ugyanakkor nagyon alap vmennyi nemet nyelvtudas es eleg sokat szamit a seggnyalas is ebben kicsit magyar cseh lengyel feeling

Amerika mas vilag teljesen, igazabol az is tetszett vmennyire meg ott jobban tudsz helyezkedni is mert kinaval egyutt megiscsak a vilag kozpontja kb es az angol is teljesen eleg meg nem olyan veszesen draga sot pl az elelmiszer eleg olcso volt.


Neked kell meghozni a dontest meg ugye a munkahelyi feltetelektol is sok fugg,ha nekem kene most valasztani akkor talan Amerikaba szivesebben mennek mert megiscsak ha azt mondod ott dolgoztal egy jonevu cegnek utana kb mindenhova felvesznek+ onnan sok embert kuldenek ki kulfoldre amerikai cegekhez.

En pl.tudok olyat hogy a srac kiment egy los angelesi ceghez es 2 honap mulva visszakuldtek magyarorszagra csak kb 2500 dollart keresett :D

2019. nov. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Amerikába sokkal macerásabb kijutni. Eleve kell találni egy céget aki felvesz, és amíg nincs meg a zöldkártya addig kb a rabszolgájuk vagy. A fizetés az meg nem rossz, de Svájcban többet lehet keresni, már ha nem számolod a nagyon elit területeket / cégeket. (Bár Svájcban is megadja a google a 200.000 frank éves fizut simán, ha valaki jó)


A fenti hozzászólónak amúgy igaza van, hogy Svájc baromi drága, na de a fizetés is ehhez van méretezve. Havi 1 milla megtakarítás alap, később ennél több is.

2019. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
"Svajcban sokkal kevesebb penzt tudsz felretenni mert eleg draga foleg a lakhatas viszont a fejlettseg es az eletszinvonal egy eletre szolo elmeny+a taj sztem a legszebb a vilagon de biztosan top5" Na most eléggé meghoztad hozzá kedvem :) Gondolom ha 1-2 évre is és nem feltétlen csak lové miatt, megéri kipróbálni és megtapasztalni,hogy milyen egy igazi nyugati országban élni
2019. nov. 14. 08:35
 5/18 anonim ***** válasza:

Svájc az nem a nyugat, hanem egy másik dimenzió. Össze se lehet hasonlítani az olyan országokkal mint a franciák meg a németek. (nyilván Magyarországról már ne is beszéljünk.)


Pokolian sok pénzük van.

2019. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Svájcban fejlesztőként bőven van mit félretenni. Főleg Zürichben. De ha pl. Zug kantonban laksz és Zürichben dolgozol, akkor megvan a jó fizetés és lényegesen kevesebbet adózol belőle, mintha Zürichben laknál.
2019. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De amúgy Kanada is USA szintű erővel bír megtakarításilag nem ? Én legalább is úgy néztem hogy a fizetés kb azonos ( talán kevesebb), de a megélhetési költség is kisebb, szóval a hó végén lévő megtakarításod is kb azonos szinten lenne.

Illetve Kanadában több szempontból is jobb élni (több szabadnap, más a munkamorál egy kicsit, biztonság, egészségügy)

2019. nov. 18. 08:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Svajc tenyleg egy masik dimenzio :D

Svajc es Ausztria kb mindent visz eletszinvonalra amit tapasztaltam

Cseh Lengyel Szlovak hasonlo mint Mo.

Olaszorszag fejlettebb de nem nyugat szint

Ezekrol van velemenyem ahol eltem is :D

2019. nov. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát igen és elvileg Bécs a világ legélhetőbb varása ( Zürich is elég jó helyen van ) , viszont azt néztem hogy az osztrákoknál kb annyit érne hó végi megtakarításom mint Budapesten
2019. nov. 19. 08:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Europaban Nyugat es Eszak mindent visz

V4 allamok kozepesek, egyformak kb amolyan atmenet

Balkanon lehet jol keresni de eleg ritka

Del EU kb V4 es Nyugat kozott van


Ez a szemelyes tapasztalatom, en mindenkepp Nyugat fele mennek , amin erdemes lehet meg elgondolkodni az Pozsony, a terseg kb legjobban fejlodo varosa ,Pragat es Budapestet is lehagyta pl fizetesekre

Svajcot es Luxemburgot nezd meg ha csillagaszati fizeteseket akarsz


Remelem tudtam segiteni

2019. nov. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!