Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen monitort vegyek?

Milyen monitort vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Monitor vásárlás előtt állok.


Egy Samsung Syncmaster 795MB-ről vagyok kénytelen váltani,szegény sajnos véglegesen,javíthatatlan módon tönkre ment :-( Azért kezdek ezzel,mert máshol azt olvastam hogy ez a tény,mármint tehát az hogy egészen eddig egy CRT-t használtam az jelentősen megemelheti néhány igényemet a dolog kapcsán,hiszen az utolsó szériás CRT-knek volt egy pár tulajdonsága amit a lapos monitorok azóta is csak próbálnak megközelíteni.


Először is a konfigomat adnám meg,mert attól is tartok hogy amilyen igényeim vannak,és azokhoz amilyen monitor kellene,ahhoz esetleg nem is lesz elég a jelenlegi konfigom.Tehát:


- videó kártya: nvidia geforce gt 630

- proci: AMD Athlon(tm) II X3 455 3.30 Ghz

- memória: 8 gb RAM

- alaplap: Gigabyte GA-880GM-usb3 AMD880g/SB710 ddr3 mATX

- op rendszer,bár gondolom ez a legkevésbé fontos: win 10 pro 64 bit


Fő felhasználási területek: leginkább netezés,fórumozás,tehát az időnek legalább a felében a firefox virít előttem,és tehát rengeteget olvasok betűket.Aztán film, sorozat meg minden más,egy szóval mozgó kép nézés az időm kb. 30%-ában,és játszom is,kb. 20%-ban.De utóbbi azért nem kell hogy a legfontosabb szempont legyen,mert én azért mint az a %-os arányból is látszik nem játszom olyan sokat,és amit játszom azt is csak offlineban.Az előző kettőre azért több idő el szokott menni.Ill. eleve a konfigom miatt egyébként is csak 2014-nél régebbi játékok között szoktam válogatni.


És akkor az igényeim,fontossági sorrendben:


1. tehát a leges-legfontosabb,hogy videók lejátszásánál minél folytonosabb legyen a kép!Konkrétan elmondom hogy jártam nem rég: vettem egy egész pontosan ilyet: [link] És meglepődve tapasztaltam hogy az 50 fps-es,1280x720 és 2400 kb/s-es motogp rip amit szoktam nézni (MotoGP.Moto2.Moto3.2019.Round18.Malaysia.Web-Rip.720p.H264.English-kovalivan96),míg a CRT-n úgy ment mint kés a vajon,ezzel az LG-vel már egy kicsit akadozgatott!Nem mondom hogy élvezhetetlenül,de azért érzékeltem a különbséget és zavart is.Már pedig nekem ne akadozgasson már egy videó,főleg ha egyébként is 50 fps-es!


Egyébként nem tudom hogy ez miért volt.Valamije kevés lett volna annak a monitornak?A 60Hz-e vagy az 5 ms-os válasz ideje?Ez a két tippem lenne rá.Tényleg,filmeknél,videóknál mi befolyásolja egyáltalán a minél jobb kép folytonosságot?Mert játékok esetén annyiszor felmerül ez a téma,de videóknál szinte sosem.Erre akár külön is válaszolhatna valaki,amit külön meg is köszönnék.


Minden esetre,ha ehhez 144hz-es monitor akkor legyen az,ha meg min. 4 ms-os,akkor legyen az.


2. minél jobb legyen a betekintési szöge,főleg fel-le irányban,bár ez alapján úgy tudom akkor nekem úgyis IPS paneles kell.És tudok az IPS glow-ról ill. ahogy még nevezik blacklight bleed-ről,bár azért azt nagyon nem bánnám ha legalább pont szemből a fekete tényleg fekete lenne rajta akár milyen sötét szobában is,mint amilyen az enyém is,mivel nagy éjszakai bagoly vagyok.Vagy ez tényleg akkor túl nagy kérés egy IPS-es monitortól? :-(


3. lehetőleg anti-reflex-es legyen,tehát minél mattabb legyen a képernyő felülete,mert amikor mégis nappal használom akkor az oldalt lévő ablak minél kevésbé tükröződjön már rajta.


4. nyilván az sem volna hátrány ha minél inkább kímélné a szememet.Ezért pl. a háttér világítása lehetőleg ne PWM legyen,hanem inkább állandó,egyen áramú áramot használjon.


5. jó lenne az is ha minél jobb lenne a szín hűsége,tehát nem ártana ha tudná a sRGB módot min. 95%-osan és min. az 1000:1-es kontraszt arányt.Ezeket meg amik még ezután következnek amúgy nagy részt ebből a videóból vettem: https://www.youtube.com/watch?v=p269QS0aSTs Meg ezekből a cikkekből: [link]


Azt se bánnám ha már eleve gyárilag bekalibráltak ill. hitelesítettek lennének a színei.Mert állítólag ilyen is van.


6. 24 coll bőven elég volna,sőt akár még kisebb is.Nagyobb monitor nem érdekel,csak akkor ha egy másik paraméter miatt esetleg muszáj hogy érdekeljen.Azért nem akarok 27 collost mert sok régi,még nem HD felbontású (dvdrip,vhsrip,stb.) filmet,videót is nézek,azok meg már félek 24 collon is szét fognak esni mint a szar,hát még 27 collon.


7. és 16:10-es kép arányú monitor lenne a legjobb,utána pedig a 16:9-es.Ultra széles vásznú nem érdekel,csak akkor ha egy másik paraméter miatt esetleg muszáj hogy érdekeljen.


8. és a fullHD is biztosan elég volna nekem.Bár ez azért már szerintem szükséges is volna,mert annál az LG-nél amit még észre vettem hogy mivel elég közel,kb. bő egy méterre ülök a monitortól,ezért annál már egy kicsit pixelesnek láttam sokszor a képet,hiszen az még csak egy 1366x768-as HDReady volt,és mégis közben 24 collos.


9. amúgy mivel azért mint írtam néha játszok is,még ha csak offlineban is,de szóval azért mint ezeknek is utána olvastam lehet nem ártanának még vele kapcs. a köv. dolgok: 144hz,max. GTG 4 ms-os válasz idő,free sync vagy g-sync,és ez is minél alacsonyabb alsó határral,és akkor már a display port is.Vagy ha az mégse akkor min. HDMI.


10. pixel garancia.Ennek az LG-nek is már az első perctől kezdve volt nem működő pixele,ami gondolhatjátok milyen traumaként ért miután az eddigi CRT-m egyszer egy degauss javítást leszámítva 14 éven át pöpecül működött! :-O Még jó hogy mivel 3 napon belül vittem is vissza így szó nélkül vissza is vette a Media Markt és vissza is adták az árát kp-ban.


11. és ne legyen íves,bár mivel max. 24 collost akarok,ezeknél még úgy sem nagyon divat az ilyen kialakítás.


Minden más viszont lényegtelen.Szóval igen,akár viszonylag drága is lehet,persze azért azt nyilván nem bánnám ha nem fél millióba kerülne :-)


Amúgy tudom hogy így is nagyon sok a kritérium,de azért is vettem őket fontossági sorrendbe,szóval term. hajlandó vagyok majd ha kell bizonyos dolgok tekintetében kompromisszumokat kötni.Tehát nehogy az legyen hogy azért nem ajánlotok semmit,mert ezeket pont így egy monitor se tudja.A lényeg hogy lehetőleg minél többet tudjon belőle és nyilván minél inkább a legfelsőkből,tehát felülről lefelé haladva,aztán majd csak kialakul valami.


És ha valamely paraméter miatt olyan monitort kell ajánlanotok amelyhez nem elég a konfigom az sem feltétlen tragédia,csak akkor azt is írjátok meg hozzá hogy melyik hardverem lenne kevés hozzá és hogy milyet vegyek helyette a PC-mbe.


Lesz idő megbeszélnünk,mert ha már úgyis november közepe van már,így asszem úgyis megvárnám most már a black friday-t a vásárlással.


Előre is nagyon szépen köszönöm a javaslatokat,tanácsokat! :-)



2019. nov. 14. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a regényt biztos nem fogom elolvasni.

Feleslegesen túl agonizálod ezt a monitor vásárlást. Neked az lenne a legjobb ha elmennél egy mediamarkt-ba aztán végig néznéd működés közben melyik az a monitor, amelyik megfelel a kifinomult igényeidnek.

2019. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Hát ezen ledöbbentem. Szerinted ki fogja ezt a fogalmazványt elolvasni? Bár emelem kalapom előtted, mert leírni sem lehetett piskóta, hacsak nem 10 ujjal gépelsz.

Tudod, hogy nálam miből áll a monitorvásárlás? Elmegyek a lomis piacra, veszek 3-4 monitort 1000ft/darab áron és ha 2 jó belőle, már pénzemnél vagyok. Nem csinálok ebből görög drámát. Hidd el, hogy most is egy hulladékból kihalászott 1000 ft-os monitoron netezek. 24", fullhd, 2ms, 60Hz. És nem szaggatnak a filmek vele és még meg sem vakultam tőle.

Hallgass az első válaszolóra. Menj el a boltba, nézd meg és amelyik megfelel a kényes ízlésednek azt vedd meg.

2019. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!