Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek közül melyik...

Szerintetek ezek közül melyik macbook legyen?

Figyelt kérdés

Air 2014 11",8gb,i5 vagy

pro 2012 13",8gb,i5?

Vagy esetleg más macbook 90-100 Ft között?



2019. nov. 15. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Megkérdezhetem hogy miért is akarsz vásárolni egy totál elavult túlárazott laptopot?
2019. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

#1 azért mert grafikai munkára akar használni egy beton stabil OS-el rendelkező laptopot, ami minimum 12 órás üzemidővel rendelkezik.

Itt legalábbis ez a válasz/érv szokott lenni, mikor valaki egy elavult és túlárazott mekbúkot használ/akar venni.

Az igazság meg szerintem az, hogy a presztízsérték amit tulajdonítanak ezeknek a gépeknek, "egész emberré" teszi őket.

Van egy elavult 8 éves laptopod, de almás!!44!!!! És ezzel bekerülsz az elit felső 10 ezerbe :D

2019. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

#2, véletlenül felpontoztalak az első mondatod alapján. Kár volt.

Szóval igen, akik windowst használnak, azoknak tényleg kivétel nélkül elavul a gépe. Macre ez annyira nem igaz. Legalábbis nem ilyen formában.

2014-es windowsos laptop akarmilyen jó is volt anno, ma már egy kupac szemétnek számit, egy 2014-es proval, vagy imaccel még vígan el lehet dolgozgatni. Akár adobe programokkal is.

Az más kérdés, hogy air-t én újonnan se vennék, amire az való, valóban jó a windows is.

2019. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

'Az igazság meg szerintem az, hogy a presztízsérték amit tulajdonítanak ezeknek a gépeknek, "egész emberré" teszi őket"


Ja, ezt meg kikérem magamnak, lehet, hogy valakire igaz, de ne altalanosítgassunk már...:D

Abszolút megérthető, ha valaki mac os-t akar használni, mert jobban fekszik neki, az nyilván nem, hogyha a céljánam nem megfelelő gépet vesz csak hogy alma legyen a hátán. De ha a kérdezőnek ez megfelelő lenne, akkor lelke rajta. Senkinek semmi joga, hogy ítélkezzen. Amiket irt, böngészésre, és alap dolgokra teljesen jók, ennyiért windowsból is csak ilyen célokra való gépet kap.

2019. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


Ne röhögtess. Ha nincs meg a keret ne vegyél apple termékeket, csak azért mert "Apple". Ebben az árkategóriában szimplán nem éri meg.


Ha nehézség nélkül kitudsz adni minimum 200-250 ezret akkor már gondolkozhatsz használt Macbook Airekben.


3-4#


Windowst, macOst és különféle Linux rendszereket is használok (főleg Ubuntut). Nem vagyok egyiknek sem fanboyja, de szeretem a macOSt és a preferenciám a Macbookom.


Mégis az hülyeség, hogy nem avulnak úgy az apple termékek mint a más OPt futtató vetélytársak.


Ugyan abban az kategóriában lévő windowsos laptopok (tudom nem jó megnevezés) ugyan olyan jók. 450 ezres Zenbook nem fog hamarabb elromlani mint egy új Macbook Air.


Csak annyi, hogy sokkal nagyobb a választék a windowst futtató laptopok terén így rengeteg kompromisszummal lehet olcsóbban lehet venni ezer fajta alternatívát.


... és az emberek szeretik ezeket az rosszabb, gyengébb minőségű alternatívákat hozzá hasonlítani a prémium kategóriás apple termékekkel.


Innen jönnek a "Fele annyiért lehet sokka erősebb gépet venni" kommentek, de meglepően a "A Macbook sokkan időtállóbb és minőségibb" kommentek is.


Egy azonos kategóriájú gép ugyan olyan jó lesz.


Amúgy objektíven tekintve a Macbookok telen vannak típus hibákkal és bonyolultabb a szervizelés. Pl.: Ha kialszik a alma hátúl (tudom rossz példa, mert 2017ben a Macbook Airnek volt utoljára világítós hátlapja) akkor nem a gyakran hibás kábert cserélik ki, hanem az egész képernyőt pár ezer forintos javításból 150 ezers javítást csinálva.


Stb...


Mindenkinek meg van a preferenciája, én is imádom a Macbookomat, de nem szeretem az ilyen tudatlan kommenteket semmilyik oldalról sem...

2019. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!