Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretném bővíteni a laptopom...

Szeretném bővíteni a laptopom memóriáját, tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
egy lenovo z510-es ideapadom van, és annak ellenére, hogy i7-es a processzor, eléggé lassú,(meg szegényke 5 éves is már legalább)csak 4gb-ram van benne amiből pedig csak 3,7useable. Szóval szeretném (persze szervízben) bővíteni legalább 8gb-ra, de nem tudom ezért mi a reális összeg, és félek hogy át is vernének mert nő vagyok. Aki ért hozzá tud összegben is meg a szaki dolgokban is kicsit felvilágosítani?

2019. nov. 24. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebbe a típusba a leírás szerint 8gb fér el összesen, így 4gb-st érdemes beletenni.

Ha beírod a google-ba lenovo z510 memory upgrade, kiad találatokat videókra, mint pl ez: https://www.youtube.com/watch?v=BOFukoDCEVI

Ilyen videók alapján magad is meg tudod csinálni.

4 gb-s 1333MHz most a harverapro.hu-n 4500 ft. [link] vagy [link] (2gb-s van 1500 ft-ért is.)

2019. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben a laptopban a memóriacsere kb 15 perces munka. A szerviznek ahova viszed nyilván van egy rezsióradíja, ami nem kevés. Árat nem tudok mondani, mert az a szerviztől függ. Az a baj, hogy ebben a laptopban úgy el vannak dugva a memóriafoglalatok, hogy a fél gépet szét kell szedni hozzá. De ahogy írtam ez egy hozzáértőnek max az összeszereléssel együtt max 15-20 perc.

Csak, hogy képben legyél idelinkelek egy szétszedős videót erről a laptopról.

https://www.youtube.com/watch?v=6b-9CMTz4_U

Látszik, hogy az 5. percnél már a memóriafoglalatoknál tart a szétszedésben. Tehát időben nem nagy munka. Nincs egy ügyeskezű ismerősöd, aki a videó alapján meg tudná csinálni?

Egyébként a szervizekben mindenkit átvernek, akit csak tudnak függetlenül a nemi hovatartozásától.

2019. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!