Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy öreg Acer laptopom,...

Guti73 kérdése:

Van egy öreg Acer laptopom, (Acer Aspire 5742ZG,250GB vinyó) Évekig futott rajta a a W7, és a W10, mivel már vacakolt, fél éve ráraktam a linuxot (Mint 19.2 cinnamon 32bit), eddig semmi baja nem volt, de a 7végén megmakacsolta magát! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Részben az én hibám/bénaságom, mert 2x is jelzett, hogy fullon a vinyó, de én még is ráindítottam a letöltést. Az nem tudott teljesülni, és azóta a bejelentkező ablakon nem tudok tovább jutni!!! sok-sok mindent próbáltam!

1;próbáltam pendrive-röl indítani,

2; próbáltam pendrive-röl Ubumtu 19.10 live-ot indítani,

3; próbáltam az user , és jelszó helyére beírni a "root" szót, hogy utána a fájlrendszerben a var/log könyvtárban próbálkozzak törléssel,( ezt a Linux Magyar FB oldalán ajánlották)

4; kivettem a vinyót, hogy egy rack-n keresztül formázzam , fel se ismerte!

Azon kívül hogy anyázva , kukázom, mit lehet még megpróbálni!


Légyszí a trollok most hanyagoljanak.


2019. dec. 3. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Live linux pendriveal törölj róla fileokat hogy legyen sok szabad helyed.
2019. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Egy részt írtam hogy próbálkoztam live-l, másrészt ahoz hogy azt elindítsam ahoz a be kellene hogy engedjen! És itt a probléma!
2019. dec. 3. 08:59
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

A vinyóval tök mindegy mi van, meg mennyire van tele.

A Live rendszer lényege, hogy nem érdekli a vinyód. Akár merevlemez nélkül is elindul bármilyen gépen.

Annyi a dolgod csupán, hogy a Live rendszerrel újra particionálod a vinyót. És feltelepíted a rendszert.

2019. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi. Azt hittem a HDD-vel van gondod. De ha a laptop adta be a kulcsot és a bios-ig nem jut el akkor nem tudok mit mondani.


Ha windows gépre dugtad át a hddt az természetesen nem fogja látni az ext4 filerendszert.

2019. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 megpróbáltam azt is, de azt írja hogy nem talál oprendszert! Lehet rosszul van kiírva a pendrive-re? Egy sima .iso fájl van kiírva az "unetbootin-nal ezért nem indul?


#4 a bios-ig el indul! tudok inditani, HDD-ről, pendriveröl, még network boot-rol is , de csak a oprendszer "üdvözlőoldal jön be, és a jelszavamat kéri! Az meg 10 éve ugyan az minden gépemen. De azért köszi, az ext4 filerendszer-röl nem tudtam!

2019. dec. 3. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: akkor kanyarodj vissza az 1. hozzászóláshoz..
2019. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ámbár a HDD-t én ma már nem hagynám benne, hanem egy min 120GB SSD-re újratelepíteném a Win7 (?) et.
2019. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 nem akarok költekezni. van mellette egy friss gép, azzal dolgozom, de tanulni akarom a linuxot , ezért akarom minden áron életre kelteni a nyavalyást!!!
2019. dec. 3. 12:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem volt beállítva ütemezett Timeshift mentés? Ha volt, akkor egy ha egy live Mint pendrive-ról bootolsz, a Timeshift-ben megpróbálhatod visszaállítani az egyik korábbi mentést.
2019. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!