Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A win7 támogatása hamarosan...

Császár Zoltán 63 kérdése:

A win7 támogatása hamarosan megszűnik. Aktuális frissítések nem készülnek, de konkrétabban még mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy több aktuális frissítés nem lesz készítve (kivéve egészen nagy hibánál), de ha 2021-ben telepíteném újra a gépemre a Win7-t (mert a gépem pl. nem kompatibilis a win10-zel), akkor a 2020-ig kiadott frissítések települnek-e?

Egy másik probléma, hogy az oprendszer egy új hardverelem (ami persze 2020 előtt készült) a gépemhez, -be való csatlakoztatásakor keresni és megtalálni fogja-e a drivert a windows update (internetes) helyen?


Volt olyan tapasztalatom fél évvel ezelőtt, hogy egy akkor telepített XP Home-hoz akkor adott a Microsoft interneten aktivációt, magyarán felaktiválta.

Tehát ilyen konkrétumok érdekelnek.



2019. dec. 4. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

El kell felejteni a win7-et. Úgy ahogy a win95-öt sem használunk már, túl kell lépni azon hogy a 7 is erre a sorsa jutott.

Teljesen le fogja nullázni a 7-et a MS, semmilyen támogatás és semmilyen driver nem fog már jönni hozzá.

Mint tudjuk cégek még pár évig komoly pénzekért kapni fognak támogatást, azt is tudjuk hogy a torrentekre ki fognak kerülni ezek a frissítések, de őszintén ez kit érint?

3 ezer forintért már lehet jogtiszta win10-et telepíteni a gépre.

Az új hardvereket már most sem támogatja a 7, sőt már a 8.1 sem (kb. 2 éve)

2019. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy win7-t vagy win10-t használjak, írtam is hogy nem kompatibilis a 10-zel.
2019. dec. 5. 00:09
 3/6 Derwer ***** válasza:
64%
A már meglévő frissítések, driverek, továbbra is elérhetőek lesznek a Windows updaten.
2019. dec. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
A már kiadott frissítések elérhetőek lesznek. De minek? A windóz frissítései többet ártanak, mint használnak. Amitől egy jó tűzfal-vírusirtó kombó nem véd meg, attól a frissítés sem, emellett lassítják a gépet, tönkretesznek bizonyos funkciókat, rosszabb esetben a teljes rendszert.
2019. dec. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shaddark ***** válasza:
80%

Nemsokára alig lesz weboldal amit elérhetsz vele, a TLS 1.3 az idén bejött és szerintem sokan át fognak állni rá.

A Win7 cipherjeit pedig nem fogják frissíteni :(

2019. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értékes hozzászólásokat (mindegyiket).
2019. dec. 5. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!