Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy objektumot hogyan lehet...

Mokus04 kérdése:

Egy objektumot hogyan lehet folyamatosan az egér alatt tartani a gm-ben? Addig legyen ott ameddig fel nem engedem a bal egérgombot.

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki karácsonyfa programot akar csinálni. Van benne több választható dolog és ezért nagyon egyedi karácsonyfákat lehet vele csinálni ami hasznos szerintem is. Nem tudja az árakat összerakni ez csak egy vizuális program lenne.


És ez lenne a kérdés: van egy kis menü kép objektum. Amikor erre rákattintok akkor csináljon egy gömb objektumot az egér pozíciójában. Ez megvan. mouse_x és mouse_y És innentől kezdve folyamatosan legyen az egér alatt. Ez csak félig tudtam megcsinált. Mert ha gyorsan mozgatom az egeret akkor ottmarad a gömb és nem lesz az egér alatt. Azt szeretném hogy addig ott legyen az egér alatt ameddig fel nem engedem a bal egérgombot.

A 8.0 pro verzióval csináljuk. Nagyon nem értem én sem a kódos részét ezért ha lehet ikonos megoldást kérnénk. A segítőnek majd elküldjük a program exe fájt az email címére vagy feltöltjük ilyen fájl-megosztó oldalakra.


Még tutira lesz egy pár kérdésem erről a témáról mert a fő oldalukon egyszerűen nincs magyar fórum.



2020. jan. 2. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

1: exe fájllal senki nem tud semmit kezdeni, hacsak nem várnád el, hogy decompile-olt assemblyben segítsünk.

2: Ehhez kód a legkönnyebb, a programot nem ismerem, így kattintgatni nem tudok segíteni. Ami neked kéne, az egy rövid függvény, ami mouse_down esemény esetén futtat egy taszkot, függvényt, bármit, ami az egér poziciójába mozgatja a gömb centerét. Leáll a taszk, ha mouse_up esemény érkezett.

2020. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó nem nagyon tudom elmondani itt van a gmk egy fájl-megosztó oldalra töltöttem fel:

mediafire pont com és utána ez a szöveg a link:

/file/pgn3irl8z43tqgx/KarancsonyfaKeszitoProgram.gmk

Hogy érts indítsd el és válasz a gömb 1 et úgy hogy rákattintasz és akkor mellette van egy plusz ikon és ha arra rákattintasz akkor csinál egy gömböt az egér alá. De ha gyorsan mozgatod akkor ott marad a gömb. Ez a baj és köszönöm a válaszodat de hát nem sokat értettem belőle és ikonos megoldás kéne kérlek szépen hogy ebbe ad a választ mert egyszer még régen le volt töltve egy pályatervező ami így működöt IKONOKKAL.

2020. jan. 2. 20:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Hogy ha ilyen rövid kód van akkor az is mégis jó lenne mert lehet hogy abban is volt már, nagyon régen töltöttem le a yoyogames oldalról de azóta az a része nem működik az oldalnak.
2020. jan. 2. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!