Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elszúrtam a merevlemezem....

NovaTerra kérdése:

Elszúrtam a merevlemezem. Megúszhatom formatálás nélkül?

Figyelt kérdés

Szóval, dual boot-al rendelkezem ubuntu és windows 10 rendszerekkel. Meg akartam oldani, hogy a másodlagos meghajtóként használt két hdd-met lássam ubuntu alól is, de egy sor rossz döntést követően, lefuttattam egy ntfsfix-et rajta, majd egy "sudo chown -R user:user /media" parancssal elvileg magamhoz vettem a jogokat. Mikor újraindítottam a windows-t, hogy lássam minden rendben, kiderült, hogy a windows már nem fér hozzá a lemezhez, de a chkdsk is csak annyit mond róla, hogy sérült a master file table, és mind1 mit teszek, a windows nem éri el, mert nincs hozzá joga. Így megnéztem ubuntu felől is, és már nem tudom mountolni a drive-ot ott sem.


Nem szeretném, ha elveszne mert volt rajta majdnem 3 TB-nyi adat.


linux oldalról kezdő vagyok, éppen azért tettem fel, hogy tanuljam használni, szóval, ha egyszerű a megoldás, csak én nemtudom, akkor elnézést kérek.



2020. jan. 12. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt ne Linux alatt csináld. Javaslom a Win telepítőlemezéről indítást és ott egy javítást. Utána szükség lehet egy Linux-os live-CD-ről való grub javításra is.
2020. jan. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs win cd-m. Gondolom azon is a chkdsk futna, ami valamiért nem oldja meg a gondot. Talán hozzáférés miatt. Mindenhol ezt olvasom, hogy a linuxnak esélye sincs rendbehozni a hibát, de a tulajdonjogok miatt meg elviekben csak az fér hozzá.
2020. jan. 13. 01:48
 3/5 anonim ***** válasza:

""sudo chown -R user:user /media" parancssal elvileg magamhoz vettem a jogokat"

Egy NTFS fájlrendszeren? Ezt nem kellett volna. :(

2020. jan. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eső után köpönyeg:

[link]

2020. jan. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát igen...


#3 Köszi választ. amit írtál, némi utánanézés után, rájöttem, hogy nem kellett volna, mert szétcseszte a fájlrendszert, és soha többé nem lehet visszaállitani...


Végül formattálni kellett... Well, gondolom ez kb akkora baklövés volt mint "root"-ból nyomni "rm *"-ot régebben

2020. jan. 15. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!