Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történhetett egyik napról...

Mi történhetett egyik napról a másikra a laptoppal?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra elkezdett a ventilátor pörögni és utána néztem MSI Afterburnerrel, hogy alap állapotban is ha nem csinálok semmit, a cpu 63-64 fokos. Ha megnyitok a Chrome-ot akkor 67-70 fokra is felmegy... :O Ezt akkor csinálja ha rajta van a töltőn. Egyébként ha leveszem róla, akkor a cpu hőfoka is vissza esik 50 fokra és szinte lehetetlen hallani a hűtést.

Aki ért hozzá esetleg tudna segíteni?

Tanulásra használom csak a gépet, meg néha játékra. Mostanában kora déltől estig megy folyamatosan a tanulás miatt, lehet ez okozza a problémát?

EGyébként új laptopról (4 hónapos) van szó, egy Asus Acer Aspire 5-ről.



#laptop-melegedés-hőfok-cpu-ventillátor-probléma-asus-acer-aspire-5
2020. jan. 17. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Lehet hogy ki kéne pucolni.

Azért nem pörög úgy akksin, mert energiagazdálkodás miatt leáll a ventillátor, és lehet hogy a procit is lejjebb veszi.

2020. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azóta megtaláltam a probléma forrását, de köszi a tippet. MEgnéztem, hogy mi terheli le a processzort ennyire és találtam egy WMI Provider Host nevű programot. Nos ez 30-40 százalékban használta ki a cpu-t. Nem csoda, hogy melegedett a gép. Service.msc-ben újraindítottam + a gépet is és már semmi problémája nincs!

De azért köszi a segítséget, a gépet azért elviszem majd kitakaríttatni, ha végeztem a vizsgámmal.

2020. jan. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!