Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 10 telepítése pendriveról...

Win 10 telepítése pendriveról hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy gép és hozzá egy pendrive rajta a win 10 telepítőjével. (Dell optiplex 7010). Amikor bekapcsolom csak annyit ír ki hogy "No Boot Device Found. Press any key to reboot the machine" Pedi csatlakoztatva van a géphet az USB. Mi ilyenkor a teendő?

2020. jan. 26. 16:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyit ég tudok a gépről, hogy előző tulaja a win 7 et akarta telepíteni, de közben megszakadt a telepítés, így folyton azt írta ki hogy nem lehet telepíteni. A fenti helyzethez úgy jutottam, hogy a BIOS ban a Boot Sequence nél átállítottam USB Storage Device-re. Ennyit tudtam tenni kis utánajárással, nem vagyok egy nagy gépzseni :/
2020. jan. 26. 16:27
 2/9 anonim ***** válasza:
2020. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a probléma, hogy már a BIOS nál elakadtam, mert nagyon nem úgy néz ki mint a képen, így meg sem találom, mit akar mondani. Ilyen van ami gyanús: Boot Sequence itt a Legacy nál lehet beállítani az USB t amit ugye nem talál, az UEFI nél meg szintén semmit nem találok, de köszi a linket. Teendő?
2020. jan. 26. 16:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Tipp: Próbáltad újraindítás után F12-vel, ami a boot lehetőségeket adja be, így nem kell a BIOS-t állítani. Vagy próbáld másik usb aljjal.
2020. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teendő? Megérteni a cikket.


Uefi telepítéshez nem kell belépni a biosba, legfeljebb hogy alapra állítsd.

A linkelt cikkben sem szerepel ilyesmi. Nem a biosról van benne kép, hanem a bioson kívüli gyors bootválasztó menüről, ég és föld a különbség. Ilyen már a 2005-ben vásárolt gépemben is volt.

2020. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát f12 utáni ablakot már megtaláltam szerintem ez az amit ír a cikk de ott ezek vannak:

LEGACY BOOT:

-WDC WD1002FBYS-50A6B1 (ha erre megyek rá, kihozza a win7 betöltő felületét utána ablakban kiírja, hogy a telepítést nem lehet folytatni, az ok gomb után meg újraindul és azt írja ki, hogy "Not bootable devices")

-USB storage device (ha erre kattintok: "Selected boot device failed.")

-Onboard NIC (ugyanez, hogy device failed)

UEFI BOOT:

-Onboard NIC (IPV4) Ennél ugyanaz történik amint az imént a WDC-nél

-Onboard NIC (IPV6) Itt már megint device failed

OTHER OPTIONS:

-BIOS setup, itt a BIOS t hozza ki, ahol már visszaállítottam egyszer de semmi sem változott

-Diagnostics Ezt is végigfuttattam de semmi érdemivel nem lettem előrébb

-Change Boot Mode Settings (itt még nagyon nem bűvészkedtem, de hátha van itt valami használható.)

Hiába van bent a pendrive. Mindegyik porttal kipróbáltam már.

2020. jan. 26. 19:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Sose kedveltem az ilyen lebutított brand gépeket de elvileg ott kellene lennie a fat32 mbr pendrivenak az uefi szekcióban (is), ha rajta vannak a megfelelő fileok és könytárak az iso-ból és már be volt dugva gépindításkor.
2020. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szarul lett rárakva a pendrive-ra a Windows.
2020. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Az meglehet, azt is kaptam, szóval majd megpróbálom, hogy magam teszem rá a sajátomra, hátha.
2020. jan. 26. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!