Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magától vált fényerőt a...

Magától vált fényerőt a laptop képernyője, attól függően milyen szín dominál rajta. Ha fehér oldalon vagyok világos lesz, ha sötétebben akkor elsötétül. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
A fő problémám, hogy már másfél éve megvan a laptop, nem állítottam át semmit rajta, most kezdte ezt el.
2020. febr. 2. 18:46
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Ilyet fényérzékelős LCD tévék szoktak produkálni, ha elé áll az ember működés közben és a világos képről több fény verődik vissza, így azt gondolja a tévé, hogy süt a nap, fel lett kapcsolva egy villany és ráad a fényerőre.

Elképzelhető, hogy valami akár kamerán vagy valahogy figyeli a visszavert fényt.


Attól, hogy nem állítasz el rajta semmit, még a gép változhat napról napra, ha értesítés nélküli frissítések engedélyezve vannak rajta, mivel egy driver frissítés már okozhat efféle galibát, amiről te nem is tudsz.

Ezért érdemes minden nemű frissítést letiltani (vagy egyénileg telepíteni, ami szükséges), mert egy jól működő gépnél nincs szükség frissítésekre, ugyanis "jól működik", illetve minden telepítés/frissítés egy újabb hibaforrás. (Egy rendszert hosszabb ideig teszteltek a kiadás előtt, mint egy patch-et/frissítést, így sok esetben itt az oldalon is láthatóan a felhasználók 30-40%-a frissítés utáni hibákról vagy funkciók elvesztéséről ír.


Javaslom nézd meg a drivereket, illetve a legutóbb telepített frissítéseket, hogy kideríthesd, mi okozza ezt.

2020. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első: Semmi köze ahhoz.


Ez egy beállítás csak. Nekem us ilyen volt, aztán windows újratelepítés után már nem. Vmilyen beállítás a windowsban.

2020. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!