Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen fülhallgatót vegyek?

Milyen fülhallgatót vegyek?

Figyelt kérdés

Hallássérült vagyok, eddig minden füles kieesett a fülemből...

Olyat keresek, ami sport mellett se esik ki könnyen, és lehetőleg elég jó basszus hangja, és hangos. (Olyan mint apple earpods)


Tudtok valamit ajánlani?



2020. febr. 8. 00:42
 1/6 TR75 ***** válasza:

Vannak direkt sportcélú fülhallgatók, amiket a fülre (fül mögé) lehet akasztani.

[link]


A hangját pedig ki kell próbálni, máshogy tényleg csak lutri.

2020. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mégis hogy próbáljam, ha be van csomagolva? Ki lehet bontani?
2020. febr. 8. 18:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem azert fontos, hogy szoros legyen a fulemben, mert ha elmozdul, akkor nem fogok hallani semmit, vagy csak nagyon halkan. :)
2020. febr. 8. 18:46
 4/6 TR75 ***** válasza:
Hát igen. Amikor veszek magamnak, akkor én is lutrit játszom. Az biztos, hogy az igazán olcsó füleseket nem ajánlom, nekem most egy SoundMagic fülhallgatóm van, ez elmegy, tűrhető a mélye is (az eddigi legmegfelelőbb nekem egy Pleomax volt, nagyon szépen szólt, csak a felhasznált anyagok minősége nem volt túl jó). Érdemes megnézni, hogy milyen tartományban adja át a hangokat. Amiről szinte csak jókat hallottam, az a Sennheiser.
2020. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
15 ezres Sennheisernek nem elég jó a basszusa. Earpods sokkal hangosabb, és nagyon jó a basszusa. És olcsó is...
2020. febr. 9. 02:33
 6/6 TR75 ***** válasza:

Általában az a gond a fülhallgatók basszusával (szerintem), hogy mivel kicsi a mágnes (és persze a membrán is), csak erősen korlátozottan képes a mélyeket visszaadni. Belenyúlhatsz a hangzásképbe, de az nagy valószínűséggel ront az összképen, nagy eséllyel a közép és a magas tartomány rovására. A SoundMagic EP10-esemmel például az a helyzet, hogy ha erősítem a mélyet, egyszer csak elkezd torzítani. Persze, zenétől függ, de néha kellemetlenül recseg és eltorzul a mély.

[link]

A Pleomaxommal nem volt ilyen gond. Gondolom, a 10-25000Hz frekvencia-visszaadás kissé túlzás, mindenesetre valahogy úgy oldották meg, hogy tiszta magasak is voltak, miközben rendesen szólt a mély is, ha pedig a hangszínszabályozóval belenyúltam a hangzásba, nem torzította rossz irányba az összképet. Sajnos tényleg hulladék volt az összeszerelése, mindent elmond a minőségéről, hogy a végén már 700 forint körül adták a rengeteg reklamáció miatt, volt olyan bolt, amelyik ilyesmi áron a megrendelt 3 fülhallgató mellé csomagolt még ingyen másikat, csak fogyjon végre el :-D

[link]

Az utóda (PEP 970) viszont szörnyen rosszul szólt, azt konkrétan megbántam, hogy megvettem, elbaltázott dizájn (túl nehéz volt, meg a dupla fém szár sehogy sem illeszkedett jól), recsegett a mély, és nem volt közép és magas tartomány.

Szóval a SoundMagickel viszonylag jól jártam, ahhoz képest, hogy betlire vettem.

De az is igaz, hogy árban csak nagyon indokolt esetben mennék 5-6 ezer fölé, mert a drágák szerintem annyival nem jobb minőségűek (anyaghasználat tekintetében), mint az olcsóbbak. Ez tipikusan olyan terület a számomra, ahol hajlandó vagyok kompromisszumot kötni a hangzás tekintetében.

2020. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!