Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a számítógép?

Miért nem indul be a számítógép?

Figyelt kérdés
Kaptam kosárban egy múlt századi gépet (512mb RAM, 256mb VGA, stb..). Úgy gondoltam, hogy összedobom és egy jó kis műhelygép lesz belőle. Először is, találtam itthon régi DDR2 1GB RAM-ot. Beleraktam, de csak sípolt indításkor és nem adott képet. Kiszedtem és raktam bele 2x256mb RAM-ot. Ezzel már adott képet és addig eljutottam vele, hogy a Windows XP töltésképernyő megjelent. Pár másodperc után újraindult a gép és kiderült, hogy ez egy végtelen körforgás, mert az istenért sem fog beindulni. Rólam annyit, hogy nem vagyok informatikus és csak józan paraszti ész alapján raktam össze a gépet. Szívesen fogadnék tanácsokat, ötleteket a hozzáértőktől.

2020. febr. 16. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Az XP-t most telepítetted, vagy már rajta volt a HDD-n? Utóbbi esetben egy újratelepítés kell neki, az XP nem igazán szerette a hardverváltozast, nem tudom, hogy előtte milyen gépben lehetett, lehet ez a gond
2020. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rajta volt a HDD-n és ugyanebbe a gépbe volt csak ugye kosárban érkezett hozzám.
2020. febr. 16. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!