Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikusok, egyetemre...

Informatikusok, egyetemre visztek magatokkal laptopot a programozáshoz, vagy felesleges és elég egy iPad is a jegyzeteléshez?

Figyelt kérdés
Szóval ott kell-e programozáshoz laptop vagy elég az is ha hétvégén megcsinálom a dolgokat az itthoni gépen?
2020. febr. 29. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Papír, ceruza.

Durva, de a legjobb cucc jegyzetelésre.

2020. febr. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A jegyzeteléshez felejsd el az iPad-et, de a laptopot is. Minden irónia és túlzás nélkül mondhatom, hogy erre a legjobb a papír és a toll. Amikor én voltam gólya0, 2012-ben, akkor is mindenki nekiállt az első pár hétben szórakozni laptoppal, aztán szépen rájött mindenki, hogy egy nyűg igazából.


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak: ha informatikusi pályára készülsz, akkor te hogy bírod ki hétvégéig saját számítógép (laptop) nélkül? :D

Elviekben elég lehet az, ha csak hétvégén jutsz gép elé, de én azért nem nehezíteném meg annyira a saját dolgomat, hogy egy beadandón ne tudjak hétközben is dolgozni...

Órákra az esetek 95%-ában nem kellett laptop, mert ha szükség volt számítógépre, akkor olyan teremben voltunk. Persze volt 1-2 tárgyam ahol nem lehetett máshogy megoldani teremhiány miatt és kénytelenek voltunk saját laptopot cipelni.

2020. márc. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzeteleshez papir, ceruza +1
2020. márc. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legutóbb ilyen kérdéshez jöttem, de oltott mindenki, hogy a tollat és füzetet javaslom, merthogy a laptop és az ms onenote mindenben jobb. Mekkorát fordult a világ?! 😂


Szóval igen. Füzet, toll, én még feltenném mellé a szövegkiemelőt és a post-it tömböt is. Így könnyű összetartozó részeket jelölni és később hozzáfűzött magyarázatokat a helyére illeszteni.


Egyrészt néhány előadó szétszórt és csapongó, esetleg hibázik, másrést a jegyzetednek nem az elöadás kronológiailag helyes lenyomatának kell lenni, hanem egy eszköznek, ami alapján tanulni fogsz. Az a lényeg, hogy követni tudd és az összefüggéseket megérteni.


Ez különösen fontos mateknál és az olyan előadóknál, akik magyarázat helyett a könyvüket mondják tollba. 50 percnyi egybefüggő szöveg helyett kérd el a jegyzetet előző évfolyamról vagy vedd ki könyvtárból, a te jegyzeted pedig fókuszáljon a megértésre.

2020. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. márc. 1. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Az meg a szomorú valóság, hogy órán lószart nem tanítanak programozásról. Mindent neked kell otthon különböző oldalakról, videókból, könyvekből megtanulni. Ehhez meg kell egy gép.


Azért jobb a laptop, mint az asztali gép, mert hordozható és kevés helyet foglal. Tehát ha haverhoz átmegyek, akkor tudunk egyszerre dolgozni rajta. Meg ha hangosak a szobatársak, a könyvtárba tanuláshoz optimális körülmény (csönd és nyugalom) van és lehet hallani a saját gondolataimat. A laptopot nem fogja anyud használni recept olvasásra, a fivéred a pokémon gózásra, apád a pókerezésre és hugod a live jasmin másod állására. Tehát csak a tiéd. (és mivel sérülékenyebb, jó róla backupot tárolni akár fizikailag, akár felhőben).


A gyakorlati órákon írt programozás - lehet saját gépen is. Persze. De egy pendrive / pastebin, vagy egy google keep / drive is elég ahhoz, hogy elmentsem a jegyzeteimet órán. (csak ne felejts el kilépni, különben bikinis fotóid lesznek a levelezőlistákon).

2020. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derwer ***** válasza:

Én 2012ben végeztem, és matekoj kívül kB mindent egy convertible tabletes laptopon jegyzeteltem OneNoteba.... (HP TC4400)


Én nagyon szerettem, mert ha kellet tudtam bele rajzolni, a diákat kinyomtattam OneNoteba és mellé jegyzeteltem, hangot is feltud venni, ami a saját jegyzetedhez lesz szinkronizálva.


No meg mindenki más is örült, mert tőlem csórták a jegyzetet és egy emailben került összesen. :P


Ettől még pl a nagy vizsgákra kézzel írott saját jegyzetet készítettem a digitális jegyzet alapján, mert a kézírassal jobban bevésődött.

2020. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

7 év alatt (proginf alap + mester) egyszer sem jegyzeteltem.


A kódot githubra feltöltöttem és ennyi.

2020. márc. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!