Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus vagy Lenovo? A többi lent.

Ezanevem748 kérdése:

Asus vagy Lenovo? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokat gondolkodtam már ezzel kapcsolatban,így gondoltam kérek egy kis segítséget. Gamer laptopot szeretnék vásárolni, sokat nézelődtem figyelembe véve az árat és a specifikációkat. Ezt a két gépet találtam:


Asus ROG STRIX GL504GM-ES155T:


Win 10 Home, 15,6", 1920x1080 FullHD, 16 GB RAM, 1000 GB + 8 GB (5400 rpm), 256 GB SSD, Intel Core i7 8750H, 2.2GHz, nVidia GeForce GTX1060 6GB


Lenovo Legion Y540-15IRH:


notebook, Win 10 Home, 15,6", 1920x1080 FullHD, matný, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Intel Core i7 9750H, 2.6GHz, nVidia GeForce GTX1660Ti 6GB


Esetleg a HP Omen,ami kb. ugyan olyan specifikációkkal van,mint a Lenovo.

Videóvágás,képszerkesztés,játék a fő szempontok. Szerintetek? Melyik a legjobb választás hosszú távon, remélhetőleg problémamentesen? Nem ismerem sajnos a márkák közötti különbséget sem.


Köszönöm!! Szép estét mindenkinek. :)



2020. márc. 14. 20:55
 1/3 anonim válasza:

Jókat találtál, valamiben az egyik jobb, valamiben a másik.


Asusok elég megbízhatóak, főleg a ROG család, én Asusos vagyok.

Kollégának viszont Lenovoja van, Ő azt Isteníti (jogosan, mert tényleg jó), szóval ezen nem is érdemes elindulni.

HP-ket személyszerint nem szeretem, tapasztalatom nincs vele, de nem tudok mit írni róla.


A két eszköz specifikációliag majdnem ugyanaz, kivéve a RAM.

Említetted a videóvágást, abból a szempontból az Asus lenne jobb, mert 8Gb RAM nem mindegy, még játék szempontból sem. Illetve lényegesen nagyobb a tárhelye is, ami szintén videók és játék szempontjából elengedhetetlen.


Lenovo procija kicsit erősebb, de nem adna szinte semmi különbséget a gyengébbtől.


Ha ez a kettő közül kellene választani, akkor véleményem szerint egyértelműen az ASUS, függetlenül attól, hogy nekem is az van és hibátlan, szeretem. :)

2020. márc. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. márc. 15. 11:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg tudna még írni véleményeket/tapasztalatokat a gépekkel kapcsolatban? Előre is köszi mindenkinek!
2020. márc. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!