Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom eltüntetni a...

Hogyan tudom eltüntetni a szineket egy képről hogy csak a körvonalak maradjanak?

Figyelt kérdés

2020. márc. 15. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen képről, miről beszélsz?
2020. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ilyen képekről szeretném eltüntetni a színeket hogy csak a körvonalak maradjanak.


Felnőtt tartalom.


[link]

[link]

[link]

2020. márc. 15. 17:48
 3/4 tabaki ***** válasza:

Viszonylag sok manuális ügyeskedés nélkül sehogy. A körvonalak néhol sötétebbek, néhol világosabbak, mint a színezés, illetve nem is mindig dönthető-el, hogy mit tekintesz egyáltalán körvonalnak (pl. szőr, ruhaminta). Alapvetően a színek küszöbszintjének állítgatásával keresheted meg a neked leginkább tetsző – vagy legalább legkényelmesebben szerkeszthető – körvonalat, ami tűrhető alapot a további munkára, de azért meglehetősen kiadós további piszmogásra számíthatsz a további retus során. Én Gimppel kísérleteztem, eközben például ezek készültek (remélem, hogy jó sorrendben linkelem, a három jpg-fájl neve egyszerűen: 1, 2, 3):

[link]

[link]

[link]

Mint látható, a retust bölcsen meghagytam neked, ami különösen a második képen (zsaru) feltűnő. Itt – legalábbis a küszöbszinttel – elszeparálhatatlan egymástól a körvonal és a színezés, ezért ezt a képet már nem is piszkáltam tovább. A másik kettőt viszont az Inkscape-be importálva vektorizáltam, hogy a pixeles vonalszéleket viszonylag csinosan lesimítsam, és az első képen egy kis körvonallal megerősítsem a párbeszéd szövegét, illetve belerajzoljam a címet, amely értelemszerűen maga is eltűnt a színezéssel együtt. A két kép (inkscape1 és inkscape3) néven itt található, ha minden igaz:

[link]

[link]

2020. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam. amint hazajövök munkából kipróbálom.
2020. márc. 16. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!