Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy legális-...

Honnan tudhatom, hogy legális-e a Windows termékkulcsom?

Figyelt kérdés

Nem akartam KMS-el ilyen tört windowst felrakni, ezért megvettem egy online shopból a sima Win10 Home-ot. Még mondták is, hogy ne vegyem 14ezerért, mert az drága, de mondom mégiscsak így lesz oké.

Erre közlik velem utólag, hogy ahol vettem az is használt kulcsokat szokott árulni. Lehet más gépen is még futni fog ezzel a kulccsal windows a világban...

Ez hogy lehet? Mit tanácsoltok?

Ami még zavar: ezek után a másik gépemre feltettem KMS-el mégis egy törtet, de valami nem működött ezért újra leszedtem. Arra a gépre már biztosabb forrásból akarom venni, esetleg még drágábban, de nem gáz, hogy egy ip-ről összevissza rakosgatom a furábbnál furább win-eket?

Mindezt úgy, hogy még én akartam jóhiszeműen eljárni.



2020. márc. 15. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Használt kulcsot használni nem illegális. Ha törlik a Win-t egy gépről, akkor másik gépre telepíthetik.
2020. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg megvesznek olcsón 5 kulcos windowst, majd az 5 kulcsot eladják.

Hogy értsd, van pl 45 ezerért ilyen, a kulcsnak darabját meg adják pl a te esetedben 15ezerért. 5×15=75, 75-45=30 ezer, az általam mondott adatok alapján pl 30 ezer tiszta nyereség lenne egy ilyenen.

2020. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt a részét akkor már értem, köszönöm.
2020. márc. 15. 23:29
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
62%

Ezeket normál esetben 1-2 ezerért árulják az eBay -en, Aliexpress -en, agy más hasonló oldalakon.

Szóval már magadat átverted, hogy nem néztél jobban körül.

2020. márc. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Az aktiváció állapotát ellenőrizheted:

- Gépház/Frissítés és biztonság/Aktiválás

- Parancssorban SLMGR -xpr

Ha nem azt írja hogy "tartósan aktiválva", akkor valószínüleg KMS aktivátorral "vettél" windowst.

Pontosan nem tudom idézni, mert az enyém legális...

2020. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!