Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most, hogy rendkívüli szünet...

Most, hogy rendkívüli szünet van, a legtöbb tanár Word-ben kéri a beadandót. Viszont nekem nincs ilyen Office-om. Többi lent?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék szerezni Office-t? Nincs keretem, hogy megvegyem a 30 ezres office-t, azért, hogy írjak pár sort Word-be. Valami tipp?

2020. márc. 23. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Az OpenOffice ugyanazokat a fájlokat kezeli, mint a Microsoft Office, itt fönn a linken elolvashatod róla, ami érdekel, és le is töltheted ingyen.

2020. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

LibreOffice, vagy van digitális licenc is, alig 2-3 ezer Ft értékben kapsz egy kulcsot és telepítheted az MS Office-et.

Régen volt egy különálló program (csak Word-re), AbiWord volt a neve, nem tudom azóta mi újság vele, akkoriban tartalmazott magyar helyesírásellenőrzőt is, csak abból a szempontból volt jó, hogy erőforrás-igénye kicsi volt, de ha új géped van, akkor teljesen mindegy lényegében.

2020. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz semmit letölteni, és nincs szükség speciális formázásra, használhatod a beépített WordPad-ot is. Ez alapból RTF-ben ment, de választható a docx is, mindkettőt beolvassa a Word. A programot megtalálod ha a Start menüben elkezded begépelni a nevét, vagy megkeresed Windows Kellékek alatt.
2020. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha egy iskola specifikus kereskedelmi szoftverek használatát követeli meg, szerintem kötelessége lenne azokat biztosítani.


Egyébként én két dolognak néznék utána. Van-e ingyenes diáklicenc, illetve elég-e, amit az online változat tud.

2020. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Diákként ingyenesen jogosult vagy használni az MS Office progamcsomagot.


[link]

2020. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #5-ös hozzászólóval: közoktatási intézmények (általános- és középiskolák) tanulói ingyen (pontosabban az adófizetők fizetik) hozzájuthatsz az Office 365-höz.


Másrészt ott van a teljesen ingyenes, nyílt forrású, multiplatform (Windows/Linux/MacOSX), multinacionális gigavállalatoktól független, magyar nyelven tudó, (a hozzá hasonló OpenOffice-szal ellentétben) naprakészen fejlesztett Libreoffice:

[link]

a benne levő Writer program kompatibilis a Microsoft Worddel.

Elérhető hozzá magyar nyelvű szakkönyv:

[link]

2020. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezt a diákok számára ingyenesen Office-t, azonban amikor regisztrálni akartam, ki írta, hogy ez az oktatási azonosító már más email címre lett aktiválva. Jó, megkerestem azon az email címen az emailt, majd kiírta a felhasználónevet. Beírtam a bejelentkezési adatokhoz a felhasználónevet, majd utána a jelszót kérte. Viszont az email címben csak annyi van, hogy:

Jelszó (ha már megváltoztattad, akkor az Office 365 portálon tudod pótolni)

Fogalmam sincs mi a jelszó, szerintem még általános iskolás koromban aktiváltam ezt, talán akkor jó volt, talán nem, már nem emlékszem. Viszont hiába mentem rá, hogy elfelejtettem a jelszavam, csak ennyit ír ki:

Visszaszerezheti fiókját


Sajnáljuk

Nem állíthatja alaphelyzetbe a jelszavát, mert Ön nincs regisztrálva a jelszóátállítási szolgáltatásban.


Ha nem tud bejelentkezni, kérje meg a rendszergazdát, hogy állítsa alaphelyzetbe az Ön jelszavát.

Miután sikerül újra bejelentkeznie, regisztráljon az önkiszolgáló jelszóátállítási szolgáltatásban, annak érdekében, hogy a jövőben alaphelyzetbe állíthassa saját jelszavát.


Próbáltam minden olyan jelszót, amit régen is használtam, de egy se vált be. Megoldás?

2020. márc. 23. 12:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Beszélj az iskola informatikusával.
2020. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit görcsölsz a microsoft-os office-al. Többen javasolták a Libre Office-t.

Itt egy hordozható:

[link]

A másodikat töltsd le, abban van magyar nyelv.

2020. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7: Van ügyfélszolgálatuk:

[link]

ők tudnak ebben hathatós segítséget nyújtani.


(De egyébként iskolai célra a Libreoffice is tökéletesen megfelel - pláne ha tényleg csak pár sort kell írnod és nem informatika tárgyból)

2020. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!