Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop kijelző felbontásának...

Laptop kijelző felbontásának átállítása?

Figyelt kérdés
Új laptopom van, aminek az ajánlott felbontása 1920x1080, és "fekvő"-re van állítva. Ezzel nem lenne bajom, de bizonyos alkalamzások részletei túl kicsik néha, alig látom. (pl. VLC alsó sávja). Első bekapcsoláskor is meglepődtem, hogy mennyire kicsik a betűk, átállítottam 150% nagyításra az Asztal/jobb klikk Képernyőbeálíltásoknál. Az 1366x768 felbontáshoz vagyok szokva, de ilyen opció nincs. Hogyan lehetne a felbontást kényelmesebbre állítani, mit csináljak?

2020. márc. 23. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Szolj ehhez is hozzá..

Nekem szintúgy szokatlan volt a 3440x1440 monitor a FHD után, fájt a fejem is 2 napig, olyan picik voltak a betűk.

2020. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Asztalon jobbclick, es maris ott vannak a kijelzo beallitasai. Az 1366-os felbontast nem ajanlom, ronda lesz nagyon az FHD panelen, probald eloszor 1600x900-ra allitani.


Amugy vegyel szemuveget, ha nem latsz jol kozelre.

2020. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű kommentet, már kellően szemüveges vagyok :)

Nem az a baj, hogy valami máshogy van kicsit méretben, hanem tényleg extrém kicsi. Ha olyannak ítélném, hogy megszokható, akkor nem írtam volna kérdésnek ki.

2020. márc. 23. 19:04
 4/4 Mr. V. ***** válasza:

LCD kijelzőnél ha felbontást módosítasz, akkor az elmosást eredményez, vagy régebbi laptopok esetében kisebb képet egy nagy kijelzőn. Tehát minden homályosabb lesz, ha kisebb felbontást nagyít fel teljes képernyőre.


Nem a betűket kell állítani nagyobbra, hanem a "Képernyőtartalom olvashatóságának javítása" menüben (Win7-ben ez a neve, később lehet átnevezték) 100-125-150%-os méretet lehet megadni.

2020. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!