Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fájlrendszer gyökere, mit...

Fájlrendszer gyökere, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Röviden annyi lenne, hogy pakoltam a szobámba és találtam egy cd-t, amire bm/4 és 07.25. volt írva. Beraktam a gépbe (asus vivobook max) ezen linux alapú endless van. Megnyitottam a fájlokat, hogy megnézzem hogy mi van rajta és azt írta ki hogy fájlrendszer gyökere amibe mappák vannak pl:root, run,lib, etc stb.De viszont ha rányomok a leválasztásra akkor az elsőnél ezt írja ki:fájlrendszer gyökere nem választható le.Kövezzetek meg de fogalmam nincs hogy mi ez és sehogy sem adja ki a cd-t!

Válaszokat előre köszi!

(remélem nam valami vírus)



2020. márc. 28. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Fájlrendszer gyökere a főkönyvtár.

Szerintem a SQUASHFS-t sikerült megnyitnod és a tömörítő megtekintésre kinyitotta... Be kellene zárni illetve legalábbis érdemes.

2020. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 is írta, akkor tudod leválasztani, ha már nem használod. Zárj be mindent, ami a CD-t használja.
2020. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
(Ugye nem a CD-n lévő live rendszer boot-olt be?)
2020. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Másnapra már teljesen jó, ki is tudtam venni, kösz a segítséget!
2020. márc. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!