Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem bootol be a számítóg...

Zimonyi attila kérdése:

Miért nem bootol be a számítógépem, ha hosszabb ideig kikapcsolva hagyom? Ha működött és akkor újraindítás, vagy ha 1-2 perc múlva újra indítom, simán megy, de egy óra múlva már nem. Mi a baj?

Figyelt kérdés

Bekapcsolom a gépem,úgy egy héttel ezelőtt ( Fujitsu Siemens 960, nem mai, de eddig ment ) rettentő lassan nehézkesen állt fel, azután egyre rosszabb lett.

A jelenség:

- bekapcsolás után, hosszú percekig semmi

- azután 5-10 másodpercenként halványan fel-fel

villan a képernyőn, random helyen a Fujitsu felirat,

ahogyan be szokott jelentkezni, azután eltűnik és

négyzetes halványabb, erősebb foltok villognak fel a

háttérben, mintha igyekezne betölteni, de nem tud

- ezután hosszú percekig vagy semmi nem történik,

vagy feláll a gép

- ha feláll, rendesen működik

- ha újraindítás - mindig rendesen feláll, akár

többször is, ha leállítom és egy-két percen belül

indítom, rendesen betölt és feláll.

- ha hosszabb ideig leállítva hagyom, akkor újra az

előzőekben leírt jelenség.

Azt hittem vírust kaptam, Microsoft letöltések, Windows 10 letöltés, telepítés, aktiválás simán megy, de újra ez a jelenség.

Tud valaki segíteni?

Köszönöm...



2020. márc. 29. 12:44
 1/5 Adri20201 válasza:
A gépedeé van a baj
2020. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg döglődik az egyik kondenzátor(táp\alaplap), ha meg már feltöltött működik normálisan. Nézd meg, hogy látsz-e fizikai elváltozást, jellemzően felpúposodik ilyenkor. Ha értesz hozzá meg tudod csinálni, csak egy másik kondenzátor meg a forrasztáshoz szükséges cuccok kellenek(ha nem, akkor meg bármelyik elektroműszerész meg tudja javítani ha kaphatóak hozzá még alkatrészek).
2020. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A CMOS elem is kimerülhetett. Bár ez inkább hibaüzenet formájában jelentkezik, ami megakasztja a gép indulását, de a képnek jónak kéne lenni. Azért egy csere nem árt.
2020. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az elemcserére is gondoltam, az nem árt. Igazad van a kondival kapcsolatban, olyan, mintha ameddig a kondi töltve van, addig működik, de amikor elvesztette a töltését és újra kell tölteni, akkor nem megy az áramkör. Ez OK. Az alaplapon első blikkre nem láttam púpost, most jobban átnézem és szétszedem a tápot is. De elviekben nem értem, hogy a tápnak mi köze lehetne ehhez, nem lenne meg a tápfesz a kondi miatt és ezért nem megy a rendszer?? Lehet....... most még jó idő van, van még egy kis kerti munka, utána mérek tápfeszt, akkor már többet fogok tudni. Addig is köszönöm. Azért az egyes volt aki a legjobban rátapintott a lényegre......külön köszönet, erre ugyanis nem gondoltam:))))
2020. márc. 29. 15:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Tápot mértem, + 5 V / + 5 V / 7,6 V azaz nincs 12 V-om, basszus
2020. márc. 29. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!