Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Windowsot érdemes...

Melyik Windowsot érdemes feltelepíteni és miért pont azt?

Figyelt kérdés
8 éves a számítógépem és amióta megvettem, azóta Windows 7 van rajta,de a Windows 7 lassan lejár,meg gondolom már elég sok a vírus rajta, így újat kell telepítenem. Melyik ajánlanátok és miért?
2020. ápr. 4. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Már rég lejárt, egyetlen vírust sem kaptam be. Ésszel kell netezni, nem mindenre rákattintani, akkor nincs gond.
2020. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Én azt mondanám, hogy keress egy linuxot. Zenét hallgatni, netezni, filmezni egy alap tudással is lehet rajta. Komolyabb tudást az igényel ha már speciálisan állítgatnál rajta valamit, vagy valami.

De amúgy egyszerű telepíteni és kezelni is. Nem rendszerigényes és biztonságosabb mint a windows.

2020. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Én maradtam a 7-esnél, vírus ellen meg most nem sajnáltam a pénzt egy NOD32-re.
2020. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Játszani is szoktam a gépen, meg komolyabban is dolgozni rajta. Ahhoz gondolom nem elég a Linux
2020. ápr. 4. 12:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne bővebb specifikáció, de windows 10 ha a windowshóz ragaszkodsz, de akkár linux windows dual boot és akkor ki tudot inditásnál választani melyik kell akár úgy hogy linuxon tudsz böngészni a windowson meg csak játék meg windows specifikus programok
2020. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én lementeném a jelenlegi rendszeremet Macrium Reflect free vel fileba (C t és a rejtett partíciókat lementeni usb lemezre)

[link]

Aztán ha megvan a hologramos matricán olvashatóan az aktivációs kulcs akkor tisztán felinstallálnám a win10-et és aktiválnám vele.

[link]


Ha nem tetszik a win10 bármikor visszateheted pár perc alatt a belakott win7-et macriummal..

2020. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ahhoz gondolom nem elég a Linux"

Nem tudom, mit értesz komoly munka alatt, de nekem informatikusként, meg hobbista fejlesztőként tökéletesen megfelel a Linux. Az irodai gépem is kb. 8 éves, és a Linux Mint kitűnően muzsikál rajta. (Az itthoni gépem már újabb, egy AMD FX 4320, 12 GB RAM-mal, simán vinné a Win10-et, de inkább a Linux mellett döntöttem.) Sebesség tekintetében köröket ver a Windowsra, az irodai masinán sem érezni, hogy régi lenne. És hogy mire kell, mire használom? Az internetes szolgáltatások simán mennek, ahhoz elég csak egy böngésző. (G Suite, Zoho Docs.) Szövegszerkesztés, táblázatkezelés: LibreOffice. Igazából ameddig Windowst használtam, akkor is szívesebben indítottam a LibreOfficet, mint a MS-t, következetesebb, kevesebb benne a bug, és tudja kezelni a MS formátumait. (De ha az jobban tetszik, létezik WPS Office is, az jobban hasonlít a MS Officera.) Grafika: Gimp. Hangszerkesztés, vágás: Audacity. Fejlesztés: C/C++: gcc, Pascal: FP és Lazarus, .Net: MonoDevelop. Igaz, itthon a Win7-et még meghagytam másodlagos rendszernek, "hátha mégis kell", de egy kezemen meg tudom számolni, hogy idén hányszor bootoltam Windowst.

A játékok viszont kényes téma. Bár tegyük hozzá: az éppen trendi játékokkal akkor sem tudnál játszani a jelenlegi gépeddel, ha Win7/10 lenne rajta. Tévedés, hogy Linuxon nem lehet játszani. Én nem keveset játszok, és köszönöm, jól elvagyok a Linuxszal. ;) A régebbi Windows-játékokat a Wine nagyon szépen képes emulálni (oké, nem mindet, kb. a 80%-át), és jónéhány komoly játék is megjelent már Linuxra.

Természetesen a döntés a tiéd. Én nem egy kidobásra ítélt gépből csináltam olyan Linuxos masinát, ami még irodai munkára, meg internetezésre alkalmas. Nyilván egy tök új PC jobb lenne ilyen helyzetekben, de ha nincs, a nullánál ez is több. Gyenge gépeknél a Mint helyett inkább a Lubuntut tudnám ajánlani, bár Linuxos szemmel egy 8 éves gép még nem annyira gyenge. ;)

2020. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Windows Embedded 8.1 Industry Pro-t mondanék.

Windows 8.1-re épül, de elég sok felesleges szolgáltatás nincs benne.

Ha felraksz hozzá egy classic start menüt meg beállítasz 1-2 dolgot, szinte ugyanolyan lesz, mint a Win7.

És azt hiszem 2023-ig vannak hozzá frissítések.

2020. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

#7 Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy te mit értesz komoly munka alatt ha nem kapsz agyfszt egy fx4 től 12gb rammal.

Rengeteg program egyáltalán nincs linuxon, és marhára nem érdekel hogy van-e alternatíva, miért álljon a munkám hetekig, amíg megtanulom az új szoftvereket megfelelően használni? Csak azért hogy elmondhassam hogy linuxot használok? Nem. A linux nagyon jó választás sok esetben, ahogy nagyon jó választás a macos is sok területen, de ezek nem minden esetben alternatívái egymásnak, csak épp van átfedés.

És bármennyire is fáj ez a sok linux fanboynak, közel sem olyan felhasználóbarát mint a win\macos, nem ültetném le anyámat elé hogy netezzen meg zenét hallgasson, mert bekapcsolt UAC mellett is képes volt kinyírni a windowst - majd pont ő fog parancsort használni, meg githubról kódot behúzni.

2020. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Apámék se windows barát mónon használják a gépet. De érdekes módon linux mellett semmi bajuk. Nem trükközgetnek rajta semmit, csak amit kell megnéznek rajta és kész. Azt se tudják, hogy néz ki a parancssor, mert nem kell nekik. Mindegyiknek van már egy áruháza is amiből letöltheted ami kell és semmit nem kell kóddal írkálni.

Bár neked elhiszem, hogy nem értesz alap szinten sem a géphez, de az 50+os technikai analfabéta apám gond nélkül megcsinál rajta mindent, ami windows melett rengeteg problémát okoz neki és a gépnek is.

2020. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!