Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Németországban, hogyan készíte...

Németországban, hogyan készítenek VPN szervereket?

Figyelt kérdés

Ugye, sokan csak a torrent miatt használnak VPN-t.

És ugye van egy rakat VPN szerver Németországban is, de csúnyán büntetnek is a torrentért arrafelé. Hogyan működhetnek a VPN szerverek Németországban?


2020. ápr. 7. 00:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A VPN szerverek lényege nem a torrentezés, hanem, hogy elrejtsd az adataidat kíváncsi szemek elől.

Így pl senki nem fogja látni, hogy épp mire kerestél rá, hova klikkeltél, milyen oldalra látogattál el.

Valamint nem lesz látható az IP címed, csak a VPN szerveré.

Itt figyelni kell, hogy a szerver ne logolja a címeket. Ugyanis abban az esetben megtalálhatnak később is.

2020. ápr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, de most kifejezetten a szerverekre vagyok kíváncsi. Nekik hogy-hogy nem megy a bünti?


Mert gyakorlatilag a kliens az ő címüket fogja látni

2020. ápr. 7. 01:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a VPN semmilyen törvényt nem sért, egyszerűen átirányít. Ugyanúgy ahogy nem a szolgáltatót veszik elő ha kalózkodsz, a VPN szolgáltató sem felelős azért hogy mire használod, ha meg nem logolják az adataidat(egyik normális VPN szolgáltató sem logolja, az anonimitás a legfontosabb pontja) akkor vissza sem lehet követni az adatokat - amik amúgy is titkosítva vannak, a szolgáltatód csak egy értelmezhetetlen adathalmazt lát, fogalma sincs hogy mi a tartalma.
2020. ápr. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok.


Viszont. Ha letöltesz egy torrentet Német IP címmel, és nincs szerencséd, jön egy pár száz eurós bünti. Én is töltöttem már le torrentet, német VPN-ről. Most magyarul, fent áll a kockázata hogy megbüntették a szervert miattam?

(Jó, nyilván nem, ki lenne az aki az 500 eurós csekkeket bevállalja.., nyilván a szolgáltató sem hülye) szóval, mi az ami miatt őket nem büntetik meg?

2020. ápr. 7. 03:46
 5/13 anonim ***** válasza:
A torrent oldalon senki nem fogja tudni megmondani, hogy német felhasználó vagy, hisz a lz oldal a VPN szerver IP-t címét látja, ez a szerver pedig lehet akár Texasban is.
2020. ápr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Most magyarul, fent áll a kockázata hogy megbüntették a szervert miattam?"

"..a VPN semmilyen törvényt nem sért, egyszerűen átirányít. Ugyanúgy ahogy nem a szolgáltatót veszik elő ha kalózkodsz, a VPN szolgáltató sem felelős azért hogy mire használod"

2020. ápr. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értitek mire gondolok :)


Szóval,


Felcsatlakozok egy Német VPN-re.


Letöltök valami filmet estére, ami jogvédett. És szerencsém sincs, így kiküldik a csekket az IP tulajdonosának, azaz a VPN szolgáltatókmnak, ami Németországban van.


Ugye ott nincs logolás, nem tudják megmondani, ki volt az, aki miatt ott az 500 eurós csekk.


Miért nem kell azt nekik megtéríteni? Az ügyvédi iroda, akik ezt a csekket kiküldik, nem tudhatják hogy az egy VPN szolgáltató, ennyi erővel, ha én kapnék egy csekket, én is, VPN szolgáltató lennék

2020. ápr. 7. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Te nem érted, pedig már ketten is leírtuk.

A torrent oldal a VPN IP címét fogja látni, ami nyilvánvalóan nem egy Németországba lokalizálható IP lesz, hanem mondjuk svéd. A torrentoldal annyit fog látni, hogy egy svéd IP-ről torrenteznek.

2020. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mikor rákapcsolódok, majd megnézem pl. A whatismyipaddress.com is Németországot ír.
2020. ápr. 7. 21:13
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Azért ne mossuk teljesen össze a VPN-t a proxy-val. :)

2. A német VPN szervernek nem kötelessége logolni a forgalmat, és ezt a hatóságok is tudják. Amennyire lehet, együtt kell működnie egy eljárás során, de nem várja el senki, hogy nem létező adatokat szolgáltasson ki. A VPN szolgáltató nem felelős a felhasználók adatforgalmáért, jó esetben ezt szerintem valahol le is írják a csatlakozóknak.

2020. ápr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!