Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol vissza magától...

Miért kapcsol vissza magától a számítógép 2-3 perc után?

Figyelt kérdés
Mikor kikapcsolom a gépet rendesen a megszokott módon: startmenü-> leállítás le is áll meg minden már a ventik se pörögnek, billentyű is kikapcsol stb stb, majd eltelik kb 2-3 perc és visszakapcsol magától... ez miért van? mindig ki kell kapcsoljam a hosszabbítóból az áramot hogy ne kapcsoljon vissza ami oké nem egy nagy dolog csak érdekel hogy amúgy miért kapcsol vissza magától? mert van hogy néha elfelejtem lekapcsolni a hosszabbítót és mikor már fekszek az ágyban hirtelen felbúg a gép és rendesen megijedek xD

2020. máj. 8. 03:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyet még csak és kizárólag Windowsnál tapasztaltam. Vagy pár percen belül visszakapcaolt, vagy megvárta az éjszaka kellős közepét. Egyesek szerint bugos fast boot, mások szerint erőszakos Windows Update, az is lehet, hogy mindkettő (mert akkor is csinálja, ha nincs telepíthető frissítés). Rengeteg panasz van ebben a témában.


Nekem az egyik fő oka volt a Linuxra váltásnak.

2020. máj. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a bios-ban kutakodnék. A legtöbb bios-ban a power menü alatt állíthatók be azok az események, amire a gép "feléledhet". Ilyen esemény lehet az egér megmozgatása, reagálás a billentyűzetre, de a hálózati kártyán keresztül is indítható. Ez a rendszergazda dolgát könnyíti. Beállítható az is, hogy melyik napon mikor kapcsoljon be a gép.

Na, ezeket kell szépen letiltani, majd mentés után indítani a gépet.

A biosba való belépés általában a gépindításkor a Delete billentyűvel lehetséges, de egyes alaplapok esetén ez lehet az F1, F10, F12 (vagy egyéb) billentyű is.

2020. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd át #2 -es javaslatát, jó ötletek, és ha már a biosban vagy a "Power Management" területen az APCI opciót szerencsés S3 v S4 beállításra tenni, ezek "mélyebb" alvást tesznek lehetővé, mint az S1 opció.

Valamint a "Wake on Lan" (WoL) és "Wake on Wlan" (WoWLan) is lehet disabled állapotban, ez felel azért, hogy alvó állapotban a lan-on vagy a wifin érkezett "magic" csomagok felébreszthessék a gépet.

2020. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!