Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a gép indításakor?

Mi ez a gép indításakor?

Figyelt kérdés
Kiírja a gyártót, aztán semmi, csak egy teljesen fekete kijelző, + egy balfelső sarokban villogó fehér kötőjellel. És ez ha órákik is így hagyom, nem változik.( [link] Többször is csinál ilyet. Egyébéknént, ha ilyenkor kikapcsolom utána hibátlanúl újra indúl. Kb egy hónapja raktam újra, es,de csak egy hete jelentkezik eu a probléma. Semmit sem töltöttem le az utóbbi időben. Ha beindúl akkor már semmi rendellenes dolgot nem tapasztalok.

2020. máj. 12. 10:37
 1/9 A kérdező kommentje:

Az előző link nekem nem működött..

[link]

2020. máj. 12. 10:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínű túljut a bioson, és elkezdene boot-olni, tehát közelgő HDD/SSD hibára gyanakodnék.
2020. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő, még beüt a "vész"? Meg mennyi esély van rá?
2020. máj. 12. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a biztonsági mentések időről-időre alapból célszerűek, ha nem tetted volna meg eddig, most itt az ideje. Kevésbé lesz fájó, ha legalább az adataid megmaradnak.

Az meg, hogy mikor üt be a crack, csak következtethetsz. Vannak progik, amelyek megmutatják a HDD/SSD kondícióit, megbecsülik a hátralévő élettartamot, de ezek is csak becslések. Ilyen pl a HDSentinel. Az esély az idő előrehaladtával folyamatosan nő, HDD-nél az indítások száma, SSD-nél az írások száma mérvadó. Minél idősebb az eszköz, annál esélyesebb majd a hiba.

2020. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért érdekes, mert kb 1,5 hónapos
2020. máj. 12. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem, de akkor mi az 1,5 hónapos, amit 1 hónapja raktál újra? Csak a HDD/SSD? Vagy a gép?
2020. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gép, így a háttértár is.
2020. máj. 12. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
De hát ha ez a helyzet, akkor még garis, nem? Nem lenne jobb ezt felhasználva szervizbe vinni? Ott szakszerűen pont ugyanazt csinálják majd meg, amiről most csak találgatunk...
2020. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen garis, csak a netről rendeltem, és nehéz egy ilyen hibát bizonyítani, vagy elfogadtatni, h vissza vigyék vagy cseréljék.
2020. máj. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!