Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy pendrivera teljesen...

Ha egy pendrivera teljesen telepítem a Windows 10-et mármint telepítési adathordozót hozok létre akkor ha azt a pendriveot egy Windows 7 gépbe beteszem amin fekete halál van az egérrel.Akkor az úgy elindul simán magától?

Figyelt kérdés
2020. máj. 17. 14:53
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Amennyiben a telepítő formátuma (UEFI/LEGACY) azonos a Win7-es gépen beállított BOOT sorrendnek, típusnak, akkor a telepítő elindul, viszont amennyiben frissíteni (upgrade) akarod a 7-et 10-re, akkor ahhoz élő rendszer szükséges és azon belül elindítani a setup.exe-t, mert előbb összegyűjti és lementi az átvivendő adatokat... de ezt fekete képernyő esetében nem lehet megtenni.


A fekete képernyőnél esetleg próbálkozhatsz a CTRL-ALT-DEL majd feladatkezelő indításával, ahol leállítod az EXPLORER.EXE-t és futtatásban pedig elindítod (elég csak ezt beírni, nem kell elérési út). Ha szerencséd van, akkor megjelenik az asztal, ha nem, akkor érdemes lenne szintén futtatásban a CMD parancs után a sfc /scannow parancsot kiadni, ami a sérült rendszerfájlokat visszaállítja biztonsági mentésből (feltört win esetében a feltörést is eltávolíthatja).


Szóval ha upgrade kell, mindenképp rendbe kell hozni a jelen rendszert.

Ha sima telepítés kell, akkor előbb adatmentés (dokuk, képek, multimédia, beállítások, stb.), vagy egy másik partícióra telepíteni.

2020. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ viszont nálam a CTRL-ALT-DEL nem vált be,és a feladat kezelőt sem tudtam megnyitni sehogysem
2020. máj. 17. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A win10 telepítő pen is le tudja teljesen dózerolni a w7-et és tud telepíteni helyére egy friss w10-et.

(ha az aktiváló kulcs még leolvasható a matricáról ez a jó út)

2020. máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Telepítettem a pendrivera egy Windows 10-et. Betettem a gépbe de nem lett jobb tőle. Ráadásul a képernyőről az egér is eltűnt.És már az f8-at sem tölti be. Van egy olyan érzésem hogy már nem is lesz jobb.
2020. máj. 20. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!