Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik 'sebesség és duplex'...

Melyik 'sebesség és duplex' beállítás a leggyorsabb/melyikkel tölt a leggyorsabban?

Figyelt kérdés

1.0 Gbps teljes duplex

10 Mbps félduplex

10 Mbps teljes duplex

100 Mbps mbps félduplex

100 Mbps teljes duplex



2020. máj. 18. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyílván a leggyorsabbal...

Annyit kell tudnod, hogy mi a duplex-halfduplex közötti különbség.

Ugye létezik a hagyományos eredeti kommunikációs csatorna, ahol van egy ér a kimenő és van egy a bejövő forgalomnak. Mindegyik éren csak az egyik irányban megy adat. 2 ér = 2 irány.

Ez nem bírja a külső elektromos zavarokat, pár méternél már használhatatlan lenne, erre találták fel a duplex módszert.

Ennek az a lényege, hogy a 2 ér nem külön külön adatot továbbít, hanem egymás köré van csavarva, és együtt továbbítanak adatot a következő módon:

Egymás köré vannak csavarva, így szinte teljes egészében ha külső zavar érkezik, akkor a két érre ugyanúgy hat. Az adatot pedig úgy küldi, hogy a 2 ér feszültsége helyett a 2 feszültségKÜLÖNBSÉGE hordozza az információt.

Azaz ha 1 volt feszültség jelenti az adatot, akkor az egyik éren például 3 volt megy, a másikon 2. Így akármilyen zavar érkezik, akkor mondjuk az egyiken 4 a másikon 3 volt lesz, ugyanannyi a különbség, nem vész el az adat. Ezzel a módszerrel már több száz méteren is zavartalan lehet az adatfolyam. Mivel 2 ér kell egy adatfolyamhoz, így 2 ér = 1 irány.

Kétféle megközelítés van:

Első: mindegyik irányhoz teljes érpár van, azaz a 2 irány 4 eret jelent. Ekkor egymás mellett nyugodtan elmennek, nem zavarnak semmit. Ez a fullduplex vagyis teljes duplex mód.

Második: csak 2 ér van, és felváltva mennek az adatok hol az egyik, hol a másik irányba: ekkor nyílván a sebesség is csökkenhet, ha mindkét irányban akarunk kommunikálni. Ezt hívják halfduplexnek vagyis félduplexnek.


Ergo: Fullduplex gyorsabb lehet mint a halfduplex (a duplája abban az esetben ha pontosan ugyanannyit megy mindkét irányban az adat)

2020. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Háát én ebből egy szót nem értettem, nem értek ehhez, de köszönöm a választ.

Röviden akkor melyiket is használjam?

2020. máj. 18. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hittem, valami tanfolyamra vagy hasonlóra kell...

1.0 Gbps teljes duplex

2020. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. máj. 18. 13:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos hogy ez a legjobb? Mintha lassabban töltene
2020. máj. 18. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem tanultátok matematikából. A számok emelkedő sorrendben:

10 < 100 < 1000

Az utolsó a legnagyobb (leggyorsabb)

2020. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vagyok ekkora antiszoc, csak írja hogy teljes duplex, fél duplex, Gbps és ezekben vesztem el
2020. máj. 18. 21:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!