Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tud egy Macbook, amit egy...

Mit tud egy Macbook, amit egy pl ugyanolyan árú Windowsos laptop nem?

Figyelt kérdés

Nekem alapvetően mindig Androidos telefonjaim, Windows-os gépeim voltak. A telefonokkal mindig problémám volt, egyfolytában lefagytak, nem lehetett felvenni a hívást és társai.

Mivel hosszú évek óta voltam előfizető az adott szolgáltatónál így 3 éve nagyon jutányosan tudtam kihozni telefont, akkor döntöttem úgy, hogy megpróbálom az almát. Nem igazán mozgok otthon a számítástechnika világában, de az biztos, hogy Androidos telefon nekem a büdös életben nem kell többet.

Mikor megjelent a pencillel használható iPad, akkor azt is kipróbáltam, és jelenleg is használom. Sem a telefonom, sem az IPad-em nem fagyott le soha, hasítanak mintha újak lennének, így ebben a tekintetben Apple párti lettem.

A laptoppal más a kérdést, azt nem tudom hová tenni. Kinek éri meg a Macbook? Mivel tud többet mint egy laptop? Jelenleg HP laptopom van, korábban Lenovo volt. A HP eddig teljesen oké, a másikkal voltak gondjaim, de végülis az is húzta 5 évig.

A jelenlegi gépem elavulása után érdemes lenne Macbookot keresni úgy, hogy a többi készülékem is alma, vagy teljesen felesleges érte többet fizetni, mert többre megyek egy erős laptoppal?

Használatot tekintve az alapfelhasználáson kívül játszani szoktam olykor, illetve matek programokat használunk.


2020. máj. 31. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

"A telefonokkal mindig problémám volt, egyfolytában lefagytak, nem lehetett felvenni a hívást és társai."

Valószínűleg a telefon maga volt a hibás, és nem az oprendszere.

Lassan 10 éve van androidos telefonom, és eddig még egyszer sem fordult elő hasonló. 2 éve van Androidos tabletem, azzal sem volt egyszer sem probléma.

Egyszer volt egy 10 ezres tabletem. Na, az tudott istenesen fagyni. De nem azért, mert Android, hanem mert egy tajvani sufniban összetákolt vacak. A telefonok és tabletek lefagyásaiért, hibáiért 90+ %-ban a hardver, vagy a bénán megírt alkalmazás felel. Mondjuk az, ha a Facebook alkalmazás egyszer-egyszer kifagy, az annak tudható be, hogy a világ legpénzéhesebb cége masszívan spórol a fejlesztőkön, és ZS-kategóriás, hibáktól hemzsegő alkalmazást ad ki. A lényeg, hogy jól tudjon a felhasználó után kémkedni, meg hogy ne lehessen kikapcsolni.

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy különböző kategóriájú termékeket hasonlítanak össze. Persze, hogy az Apple magasan veri a noname üzbég utánzatokat. De nem azért, mert az Android pocsék, hanem mert gagyi a hardver. Ha egy felső kategóriás tabletet, vagy telefont hasonlítunk össze az Apple termékeivel, nem lesz köztük minőségbeli különbség. Csak ugyanazt a minőséget nem-Apple termékeknél feleannyiért is megkaphatod. Hidd el, ha az Apple nem csak saját hardveren lenne elérhető, hanem rá lehetne erőltetni a négyszámjegyű összegbe kerülő ipari hulladékokra, azok is ugyanolyan gagyik lennének.

Amikor a legfanatikusabb Apple-rajongó is néha ilyesmiben tör ki, az azért jelent valamit:

https://www.youtube.com/watch?v=_Cb_9RK9dQg

Személy szerint három dolog miatt nem veszek Apple terméket:

1. Az a visszataszító mértékű pénzéhség. Egyrészt: borzasztó az ár-érték arányuk. Én nem vagyok az az ember, akinek kéregetnie kell hónap második hetében, van egy felső kategóriás PC-m, két telefonom, táblagépem, meg tele a ház IoT eszközökkel, de csak azért százezreket pluszban kiadni, hogy legyen egy rágott alma a telóm hátulján, nem fogok. A konkurencia hasonló termékeinél annyival drágábbak, amennyiből már egy csúcskategóriás VGA-t tudnék a gépembe venni. Másrészt: minden csak akkor érhető el, ha tejelsz. Igen, az Apple univerzumában minden elérhető, ha fizetsz érte. Használni akarnád a jack-csatlakozós fülesedet? Használd! Vedd meg az átalakítót tízszeresen túlárazva, és használd egészséggel.

2. A fejlesztések többségét idézőjelbe lehet nyugodtan tenni. Egyrészt vannak olyan látszatfejlesztések, amiknek semmi gyakorlati haszna. Igen, tök jó high-tech tollacskákat lehet használni (mondjuk ez nem csak az Apple sajátossága), aztán van a világon összesen 3 olyan szoftver, ahol azt tényleg értelmesen tudnád használni. Másrészt meg sokszor a "fejlesztés" pont valaminek a megszüntetését jelenti. Persze, tök jó egy notebook kategóriájú torzszüleményt USB-port nélkül forgalmazni, nehogy az értelmes mindennapi munka során egy tök egyszerű "itt van egy fájl, nézd meg" műveletet mentegetőzés, magyarázkodás, vagy átalakítók tömkelege nélkül meg lehessen oldani. Egyszerűen egy szélsőségesen zárt univerzum, ami nem akar tudomást venni a körülötte levő világról.

3. Fejlesztői szemmel egy rémálom az egész Apple-univerzum. Mondjuk az Android Studio is olyan, mintha a hímtagodat satuban egyengetnéd, de még így sem olyan macerás, mint Apple-rendszerekre fejleszteni. Főleg, ha egyedi célszoftvereket is ír az ember. Androidnál nincs ezzel gond. Megírom a szoftvert, elképítem az apk-t, eljuttatom az ügyfélnek, ő feltelepíti, legfeljebb egy fél perces - később visszavonható - beállítást kell eszközölnie a telefonján/tabletjén, hogy külső apk-t is engedjen telepíteni, és mindenki boldog. iOS-nél ez jóval macerásabb folyamat, kezdve azzal, hogy csak a meglehetősen kétes jailbreak után enged külső forrásból telepíteni. Egy egyedi szoftvert nem igazán lenne célszerű App Store-ba feltolni, amúgy meg jócskán kell mókolni, hogy mégis fel tudd telepíteni.


Egyébként ha meg asztali rendszer, akkor nem a Windows, hanem a Linux nálam az opció. Stabil, biztonságos, és jól bánik az erőforrásokkal.

2020. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha neked lefagyogattak a Androidos telóid, az azt jelenti, hogy a legolcsóbb szemetet vásároltad össze. A felvehetetlen telók tipikusan a 7-8 évvel ezelőtti, akkoriban 20-30 ezerbe kerülő felhozatalból kerültek ki. Azóta az Android ilyen jellegű problémái megszűntek, manapság a 25 ezres kínai vackok is vannak olyan jók, mint korábban az 50 ezres, itthon vásároltak nevesebb készülékek.

Vegyél a kezedbe egy normális, 70-80 ezres telefont, és hasonlítsd össze a 300 ezres iPhone-nel. Nem fogod azt mondani, hogy az iPhone megérte.

2020. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A lefagyós történet sajnos még évekkel ezelőtt egy Sony Xperia Z-vel, illetve egy LG G4-el történt, azok akkoriban nem számítottak rossz telefonnak :/ De valószínűleg akkor a selejtet foghatom ki.
2020. máj. 31. 16:35
 4/5 A kérdező kommentje:
A Sony kb 8 éve volt nálam, az LG-t meg 3 éve váltottam le.
2020. máj. 31. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű példával szemléltemetem.


Van egy lassan 3 éves Macbook Airem, amiről ezt írom most. Ezt még 300 ezerért vettem IStyleban. (+-20 ezer, már nem tudom)


Van egy nekem új, de amúgy már több éves PC amit használtan vettem asztaligépnek, amire pillentyűzet, egész mindennel együtt összesen költöttem 110-120 ezer forintot. (A lehető legrosszabbat vettem mindenből)


Na ... az asztali gépem érzékelhetően gyorsabb, és amúgy ténylegesen erősebb hardverrel rendelkezik mint a macbookom.


Viszont ha most nagyon akarom, feltudom kapni a macbookomat 2 ujjal kitudom vinni a 2 ujjam segítségével a WCre és akár ott le is tudnám rakni magam elé mint bármilyen más laptopot, de ... ha kedvem tartja (nem szoktam, de megtehetném akár) simán a 2 ujjal tarthatnám a kezemben, így dolgom végeztével kitörlöm a s--gem.


Ezért kerül 200 ezer forintal többet. Nem a specifikációkért fizettem hanem a felhasználói tapasztalásért.


Igen, létezne mondjuk 200 ezerét hasonlóan erős gyors laptop aminek kicsi a formája, és esetleg valami hasonlót meg lehet csinálni vele, de annak meg lehet a track padja olyan mintha a múlt évtizetben rakták volna piacra.


Rengeteg windowsos lapotop van, így rengeteg kompromisszumot kötő lehetőség létezik olcsóbban.


Viszont hasonló kategóriájú laptopban, ami ténylegesen ugyan azon a szinten van mint bármely apple termék, ugyan annyiba kerül.


Maximum pár tízezer külömbség van. Akár még drágább is.


Viszont ha valaki 300 ért vagy mondjuk 450 ezerért vesz laptopot nem foglalkozik kb 50 ezer külömbséggel, mert tudja, hogy melyik operációs rendszer tetszik neki és olyankor ez már csak preferencia kérdése.


Ha tényleg számít azaz 50 ezer forint, akkor meg nyílván az a vásárló nem ezt a kategóriát nézegeti, hanem megveszik azt a kompromisszumokkal járó laptopot, ami neki jó vagy éppen ami az ő helyzetének tökéletlesen megfelel és neki az a többlet dolog, amit egy 2x annyiba kerülő laptop ad nem ér meg semmi plusz pénzt mert nincsen rá szüksége.


Vagy egyszerűen még nem élt együtt ilyen eszközzel és nem tudja hogy szüksége lenne rá.


Pl.: Én sem veszek drágább Macbookot, mert nem érné meg a helyzetemben és már ez is kielégíti a szükségleteimet, de a Iphoneome többe kerül, mint a 2 számítógépem összesen, mert abban kihasználom az azt a többlet funciót amit kapok vele és megengedhetem.

2020. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!