Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik az a módszer amivel...

Melyik az a módszer amivel több 10 vagy 100 ugyanolyan gépre lehet feltelepíteni ugyanazt az os-t leggyorsabban?

Figyelt kérdés

Én arra gondoltam, hogy img fájlt csinálni az egyik feltelepített (és beállított gépről), majd a többi gépre valahogy feltelepíteni hálózaton keresztül?

Ehez tudna valaki valamilyen tutorialt adni?


2020. jún. 8. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én arra gondoltam, hogy img fájlt csinálni az egyik feltelepített (és beállított gépről), majd a többi gépre valahogy feltelepíteni hálózaton keresztül?"

Igen, ez kivitelezhető például Clonezilla:

[link]

segítségével.

2020. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hálózaton keresztül telepíteni egyszerre gondolom biosbol lehet valamilyen opció segítségével. Ehhez tudnál tutorialt adni?
2020. jún. 8. 11:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hálózati kártya kell hozzá ami tudja a PXE-t. Az alaplapiak többsége tudja, csak be kell kapcsolni a BIOS/UEFI setupban a PXE boot ROM-ot, majd a bootsorrendben beállítani a hálózati bootolást.
2020. jún. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Na de ehhez PXE server is kell, nem?
2020. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 nyilván kell, de azt az első leírta.
2020. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5-ös Köszi, szuper:) Hmm, nem olvastam és nem is tudtam róla, hogy ezt is tudja.
2020. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt PXE-nek hívják.

Két részből áll: egyrészt a klienseket kiszolgáló szerverből - erre példa az előbb említett Clonezilla Server, a másik meg a kliens: ennek beállítása meg a géptől, annak BIOS-ától függ, hogy hogyan oldható meg a rendszer hálózatról történő indítása.

2020. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kész, uccsó kérdésem, hogy


"Na de ehhez PXE server is kell, nem?", az nem jó ha csinálok egy megosztást hálózatra, amit mindenki elér és úgy indítom egyszerre az installlt?

2020. jún. 8. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: Önmagában kevés.

A PXE-klienseknek ki kell osztani IP-címüket (hogy tudjanak kommunikálni az utóbb említett szerverrel), illetve annak a szervernek az IP-címét, ahonnan az indítani kívánt rendszert letölthetik (a letöltést aztán végezhetik a hagyományos "Windowsos" SMB-megosztással, TFTP-vel, NFS-sel, HTTP-vel, stb...). Ezeket az IP-címkiosztásokat a DHCP-szervernek kell elvégeznie.

2020. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent a local opció a Clonezilla servernél?

Client local boot (PXE client only)

2020. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!