Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Barátnőm apjának miért csinálj...

Barátnőm apjának miért csinálja ezt a számítógépe?

Figyelt kérdés

Nem mintha nem értenék ehhez a dologhoz de ma a munka helyen értesültem a dologról rám írt a barátnőm, hogy nem működik az apja gépe.

Először nem csodálom van mikor napokig megállás nélkül megy a gép sőt, talán volt mikor 1 héten keresztül, úgy, hogy le se volt kapcsolva. Szinte mindig én szoktam lekapcsolni a gépet.

És az a géppel a probléma, hogy be volt kapcsolva a gép, mert a ház az zörgött búgott és hogy nem akart a gép bekapcsolni. Mikor most este haza jöttem de lekapcsolni se lehetett hiába nyomtam a fő kapcsolót.

Na szerintem a probléma itt az, hogy totálisan fel volt melegedve a gép a hűtő ventilátor se működhetett úgy, ezért csináltam azt, hogy kihúztam a tápkábelt a gépből, majd kB 5 perc után vissza dugtam, de azt viszont már nem néztem meg, hogy be e lehet kapcsolni, majd reggel.

A másik dolog a gépet hátulról teljesen belepi a por. A gépek meg olyankor alapból lassan működnek mikor teljesen poros belülről és főleg a ventilátor munkáját hátráltatja, így hűteni is alig tud és mivel nem is nagyon hűt teljesen felmelegszik belülről a gép alaplap meg minden és áramköri hibája lehet. Na de azért ki kérem a ti véleményeteket is!

Köszönöm a válaszokat előre is!



#számítógép #hiba #felmelegedés #Rossz hűtés #Por, poros gép
2020. jún. 8. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elsore gondolok én
2020. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felétek nem volt vihar tegnap? Itt felénk több szomszéd gépét is tönkrevágta. TV-k, monitorok is gallyra mentek, meg a router,stb.
2020. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De volt vihar. De az hogyan vágná gallyra a gépet? Esetleg csak áramköri szinten de viszont az áram nem ment el.
2020. jún. 9. 06:07
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

3: Ezt most tényleg komolyan kérded?! :D

Túláramról hallottál már? Szerinted a villámvédelmi eszközöket, úgy mint pl a túlfeszültségvédelmi elosztókat szobadísznek gyártják?

Sőt faterom szerint (aki egyébként magasáramú szakember) ha elég közel csap be, még ezek a házi villámvédők se érnek szart se, mert simán áthúz rajtuk a túlfesz.


Aki nem akar magának fejfájást, meg sok cécót a biztosítóval (már ha van biztosítás egyáltalán). Akkor teszi a legjobban, ha vihar idején mindent kihúz konnektorból, sőt még az antenna kábelt a TV -ből, és a netkábelt a modemből is.

2020. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4: Igen, ajánlatos. Én konkrétan találkoztam már olyannal, hogy a villám bevágott valahova és az UTP kábelen keresztül jött a túlfesz. Kinyírta a router WAN portját, aztán tovább ment a gép felé és kinyírta a gép alaplapját. A hálózati csatoló IC-je szabályosan megolvadt egy ponton.

A vicc az egészben az, hogy a router kvázi túlélte. A rendszere működött és a 4 LAN portból 3 használható volt, tehát switchként még működött, csak a router funkció nem, mivel a WAN port is meghalt.

Szerencsére ott a biztosító nem cécózott, szakvélemény alapján kifizették a gépet és a routert is.

2020. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előfordul olyan (ha már így kihangsúlyoztad) hogy egy apa hirtelen feindultságában leboxolja a gépet az asztalról amikor megtudja hogy a lánya más állapotba került...
2020. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De az hogyan vágná gallyra a gépet"

nem tudom, de nekem annó elvitte a nyomtatót, a gépben a tápot, a dvd írót, a procit és az alaplapot

2020. jún. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gábor_79 ***** válasza:

Én is kihúzogatok már jó ideje már mindent. Mert még ha a biztosító meg is téríti a gép árát, az adatokat nem adja vissza.

Mások elmondásán okulva.

2020. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
amúgy Andersen ha poros akkor takarítsd ki! Apósjelöltnél plusz pont lesz! :)
2020. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 CspCsj ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták:

- hálózati feszültségingadozás/áramlökés (néha villám sem kell hozzá, áramszüneteknél is előfordulhat) is tönkretehet alkatrészeket, ilyenkor egy "óccsó" tápegység növeli a meghibásodás esélyét (ha többször van arra áramszünet, egy olcsó szünetmentest azért vennék)

- portalanítást rendszeresen ajánlott végezni, a helyi viszonyoktól függően: fél-1-2-3 évente, mondjuk láttam olyan gépet is, ahol 6-7 év után sem volt poros a belseje, pedig naponta használták (nagyon poros környezetben érdemes legalább 20 centit emelni a gépházon, hogy ne a padlón legyen) - takarítani kb. kétévente szoktam, amikor már látszik a por a memóriákon, vagy az alaplapi chip-eken

- 24 órás használat az élettartamát csökkenti az alkatrészeknek (nálam is állandóan mennek a gépek), de hűtés miatt még nem volt probléma pedig gyári hűtőket használok minimumra lassítva (igaz a gépházba plusz 2 ventilátor szintén ajánlott, légáramot csinál az alkatrészek hűtéséhez és a bennrekedt meleget is kiviszi).

2020. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!