Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meghajtók betűjelét, miként...

Meghajtók betűjelét, miként lehet állandósítani külső meghajtók esetén?

Figyelt kérdés

Amint lekapcsolom, vagy áramtalanítás után mindig megváltozik a tápegységgel üzemelő 3,5"-os külső meghajtók betűjele. Miként tudnám elérni, hogy ne kelljen mindig újra és újra megadnom?

A viharok miatt elég gyakran van áramszünet mostanában, így mindig elállítódnak a betűjelek. :-( Evvel pedig megváltozik az elérési útvonal, ami több szempontból is gondot jelent.



2020. jún. 18. 12:13
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A lemezkezelőben lehet beállitani.


A következő a módszer:


Lemezkezelő inditása, futtasba ird be : compmgmt.msc

A megjelenő ablakban menj a lemzekezeléshez, itt keresd meg az azt a meghajtót aminek meg szeretnéd változtani a betűjelét (a rendszermeghajtóét nem lehet megváltoztatni, az összes többiét elvileg igen) Jobb egérgomb a meghajtón, majd a megjelenő menűből válaszd a "Meghajtóbetűjel és elérési út változtatása" menüpontot.

A megjelenő ablakban, nyomd meg a módositás gombot, A megjelenő ablakban enged le a betűjel oszlopot és válaszd ki azt a meghajtó betűjelet amit szeretnél hozzárendelni a meghajtóhoz. Okézd le és kész is vagy.


Kép: [link]


Sok sikert. Üdv.

2020. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezt minden alkalommal megteszem! Ahogy említettem, minden áramszünet, vagy direkt áramtalanítás után, amint újra bekapcsolok mindent, már más betűjelet rendel a külső meghajtókhoz, mint amelyek voltak.


Én valamilyen tartós megoldást keresnék. Létezik olyan, hogy valamilyen módon megjegyzi a a gépem, melyik külső meghajtó, milyen betűjellel volt hozzárendelve?

2020. jún. 26. 20:41
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nálam nem.


Talán az lehet a gond, hogy a sorban lévő betűjelét rendeled a meghajtóhoz.


Próbáld meg azt, hogy az ABC végéről vagy a középéről rendelsz hozzá betűjelet.


Én egy külső meghajtóhoz a "T" betűt rendeltem hozzá, azóta az minden ki/be kapcsolás után "T" meghajtó lesz.


Sok sikert. Üdv.

2020. jún. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!