Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A TV nem támogatja a 4k60fps-t...

A TV nem támogatja a 4k60fps-t vagy a HDMI kábel?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy Samsung UE50TU7002 TV-t és az a gond, hogy ha szeretnék egy gépet rákötni HDMI kábelen keresztül akkor 4k-s felbontáson csak 30fps-es képfrissítés megy át a tv-re, viszont fullhd-n meg 60fps.

A TV adatlapján nem találok semmilyen képfrissítéssel kapcsolatos leírást így nem tudom, hogy a TV nem bírja a 60fps-t 4k-n vagy pedig a HDMI kábel.



2020. jún. 26. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
A tévé, vagy a géped. A tévé mondja meg a gépnek, hogy mit támogat, a gép meg azokat amiket ő is tud ajánlja fel. A kábeltől ez nem függ. Ha az nem bírja a tempót, torzul a kép.
2020. jún. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:
100%

A TV adatlapján a HDMI verzió megmondja, hogy mit tud. Ha 2.1 akkor tudja a a 4K60FPSt.


Szinte 100%, hgoy a TV amga tudja, mert ezéves modell, és "nem létezik", hogy 1,4es HDMIvel jött volna csak ki, az én 4éves TV-men is 2es HDMI van.


Sokkal sanszosabb, hogy a laptop nem tudja esetleg, vagy a kábel maga. Mindenből legalább 2.0ás verzió kell.

2020. jún. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 digitális jel nem torzul, vagy van vagy nincs, ez nem analóg. Ha nem elég a sávszélesség amit a kábel\csatlakozó tud akkor egyszerűen nem látsz semmit. HDMI meg egy ótvar fos szabvány, évek óta csak próbálja tartani a lépést a display porttal(sikertelenül, dp 2010 óta tud 4k 60 fps t, hdmi nek ez 2017 ben sikerült, bravo), régi hdmi kábelel csinál ilyen gondot - de ha a monitorral ugyanazon a kábelen van összekötve akkor nyilván nem a kábel problémázik.
2020. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 hidd el, hogy torzul. Nekem valami őskőkori HDMI megy a falban a gép és a tévé között. 720p60, 1080i és 1080p24 hibátlan, de amint 1080p50 vagy 1080p60-ra állítom, torzul a kép. Más kábellel nem csinálja, de nem akarjuk, hogy keresztül menjen a szobán egy drót. Szerencsére nincs gond, mert a filmek 1080p24-ek, az online adások meg 720p50-ek, az hibátlanul átmegy.
2020. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!