Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az All-In-On...

Mi a véleményetek az All-In-One (AIO) hűtésről?

Figyelt kérdés

Mennyire biztonságos?

Milyen gyakran kell cserélni?

Teljesítményben mi a különbség a léghűtéshez képest?

Egy Ryzen 5 3600-hoz lenne.

Őszintén: csak a kinézete miatt szeretnék ilyet. :)

(Az NZXT Kraken szériát néztem.)


Köszi a válaszokat!



2020. júl. 4. 14:12
 1/4 meszike91 ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobban jársz egy léghűtéssel. Rövid terheléseknél tud jobb lenni az aio. Szerintem egyszerűbb egy nagyobb léghűtőt venni és még spórolsz is.
2020. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A vízhűtés parasztvakítás. Drágább, mint egy jó léghűtés, a teljesítménye egyáltalán nem vagy csak alig jobb, sokkal több a hibalehetőség és sokkal nagyobb a karbantartásigény.


Szerintem csak olyan gépekbe való, amit mutogatni építenek, nem használni.

2020. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3600-ra szerintem felesleges aio. Legalábbis a krakenek annyiba kerülnek vagy többe is, mint maga a proci, harmad negyed áron tudsz venni egy jó léghűtést már rá. Ami értelmes választás aio-nál az az arctic liquid freezer 280, az Noctua nh d15-t is veri olcsóbban, de kinézetre az se olyan szép, mint egy kraken, 3600-ra meg amúgy is felesleges.

Ahogy írták fentebb is, a hibalehetőség megvan, a lamellák eltömődhetnek, fellevegősödhet idővel, a pumpa megadhatja magát. Akváriumozok is, azokban is hasonló pumpák vannak, minőségtől függően pár év után elkopnak, elkezdenek berregni. Ha meg javítani kell, a garancia persze működhet, csak míg oda van javításra, meg vagy lőve a géppel, míg egy léghűtésnél csak a ventit kicseréled és kész.

Ha én új gépet építenék, valami bikát, nyilván aio-t tennék rá, mert jobbak tudnak lenni a léghűtésnél, de egy 3600-as kaliberű procira felesleges a procival egy árú hűtőt rárakni, még h nagyon szép, akkor se.

2020. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-szor hangosabb egy léghűtésnél, 3-szor drágább is. Az AIO hűtés akkor jó, ha olyan feladatot csinálsz gépen, hogy sokszor egymás után terheled a procit, de ha pl játszol, azaz fixen nagy a terhelés, akkor jobb a levegős.

Inkább az aio árából vegyél egy bika léghűtőt (BQuiet, Noctua), vagy egy jó félét a feléből, többi pénz meg mehet jobb ssd-be, stb...

2020. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!