Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor fényképezővel fotózok...

Amikor fényképezővel fotózok egy rajzot, még akkor is, ha van elég fény, miért lesz a fehér lap olyan sötét szürke?

Figyelt kérdés
Van valami megoldás erre? (Photoshopon kívül, mármint utómunkán kívül.)

2020. júl. 5. 09:02
 1/5 CspCsj ***** válasza:
60%

A színveszteség valamennyire korrigálható.

[link]

2020. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

a fényképezőgép fénymérőjét "becsapja" a fehér lap. Ha például korom fekete lenne a lap akkor kicsit világosabb lenne a fényképen, nem igazán fekete.

Ha fehér lapot (vagy bármi nagyon világos témát pl. havas táj, homokos tengerpart stb.) fotózól akkor érdemes a gép által kidobott érték fölé exponálni. Ha sötét témát akkor meg alá (ha nem érted, hogy mire gondolok fölé és alá exponálás alatt, akkor szólj :D ha leírod mivel fotóztad, el tudom magyarázni hogyan állítsad be az expozíciót)

2020. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tükörreflexes gép, csak Alcatel telefon.
2020. júl. 5. 13:16
 4/5 anonim válasza:
100%
ha telefonnal fotózol, általában ott is lehet változtatni. ráböksz a témára és utána felfele/lefele (vagy jobbra-balra) húzod az ujjad a képernyőn. ilyenkor elsötétül/világosodik. Amúgy ajánloma snapseed alkalmazást. Én ha telefonban editálok valamit gyorsan, akkor azt szoktam használni.
2020. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. júl. 6. 00:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!