Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha rendelek 1 Gb- tárhelyet...

Ha rendelek 1 Gb- tárhelyet egy céges e-mail címnek,az elég lehet rá?

Figyelt kérdés

Most csinálom a kis vállalkozásom, és amikor lefoglaltam a Domain nevem, rendeltem hozzá e-mail címet is, és érdekelne, hogy ez az 1GB mire elég és vajon meddig? E-mailek küldése-fogadására mennyi ideig lehet elég?

Megköszönöm, ha vki válaszol!


2020. júl. 7. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

szöveges mailekhez nagyon sokáig.

ha sok adatok, képet küldesz fogadsz akkor hamar elfogyhat.

2020. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy e-mail átlagosan pár mb, ahhoz sokáig elég. Spam és felesleges levelek törlése, ami 100% hogy nem kell a későbbiekben, akkor is évekig elég.

Utána archivlod a leveleket és elmented máshová, pl felhőbe.

2020. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha sok mellékletet fogsz kapni/küldeni, akkor belátható idő alatt szűkös lehet. Ha meg csak "holnap este a sarokra rendel 2 gramm" a levelek tartalma, akkor több tízezernyi levél is elfér.
2020. júl. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az is érdekelne, hogy ha például a cégem logója fel van tüntetve minden kimenő e-mailem végén, és én is így kapom a bejövő leveleket alapból, hogy a cégek logója ott van, az is csökkenti a tárhelyet?


(Remélem jól tettem föl a kérdést.)

2020. júl. 8. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, ez kiváló kérdés!

ha megfelelően leméretezed a logót és úgy illeszted be a mailbe akkor kis helyet foglal, de azért persze foglal.

Ha pedig egy nagyobb méretű logót illesztesz be az aláírásba és utána kicsinyíted le (a sarkainál fogva kicsire húzod) akkor a mérete (kbyte-ban) megmarad, csak látványra lesz kicsi!

Sokszor kapok 2-3 megás maileket aztán csak másfél sor van benne :D A többi mind az aláírás, meg a levélpapír, stb külsőségek.

És ugye ez hatványozottan igaz akkor amikor oda-vissza válaszoltok és benne van a mailban a logó 6-7-8x.... Az annyiszor annyi kbyte vagy Mbyte.

2020. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A logóról annyit azért érdemes tudni, hogy semmi garancia nincs arra, hogy a fogadó oldalon egyáltalán megjelenik-e. Sokszor a képek automatikus megjelenitése alapból le van tiltva. Egy szöveges aláírással nincs ilyen kétség.
2020. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm szépen!


Ezt nagyon jó tudni, mert akkor le kell kicsinyíteni a méretét, vagy egyáltalán nem betenni aláírás alá. Méretileg mire érdemes lekicsinyíteni? Tudom, hogy ez egyén függő, de mégis.


Köszönöm szépen! :-)

2020. júl. 8. 13:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!