Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért/mitől csinálja ezt?

Miért/mitől csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy elég "nagy" problémám. :D


Gondolom tudjátok, hogy pár hónappal ezelőtt ingyenesen osztogatták a GTA V-t. Be is gyűjtöttem, viszont amint elindítottam a játékot az internetem letöltése a tizedére csökkent kb, ez által a házban senki sem tudott semmit sem csinálni (gondolok itt videónézésre, letöltésre stb...).

Fel is tettem egy kérdést azonnal ide még anno, hogy mitől csinálja ezt. Azt a választ kaptam, (ami elég logikus is volt) hogy valószínűleg azért ilyen, mert a szerverek le vannak terhelve.

Hagytam a játékot mind ez idáig, mert nem volt kedvem vele foglalkozni.

A probléma most is ugyan úgy fenn áll.. Amint megnyitom a Rockstar Games Launchert, a letöltésem az átlag 140mb/s-ről leugrik JOBB esetben 10mb/s-re.. Kutakodok neten, hogy miért csinálja ezt, de senki olyat nem találtam eddig, akinek ez a probléma fenn állt volna, ez által túl sok infót nem szereztem, hogy vajon mi okozhatja ezt.. Hozzáteszem, igen, csak ennél a játéknál fordul elő. (Valorant, CS:GO-zok leginkább, de ott semmi probléma nincs).

Mi lehet a probléma? :/



2020. aug. 16. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg letölt. Manapság az online játékokat úgy csinálják meg, hogy alapból csak a főprogramot, alacsony minőségű textúrákat, tömörített hangokat tölti le, mert ez hamar megvan. Amint ezeket letöltötte, a játék indítható, de közben a háttérben folyamatosan tölti a nagyfelbontású textúrákat, jó minőségű hangokat, ami a többszöröse annak, amit előzetesen letölt. Ami rátesz egy lapáttal, hogy mindezt p2p alapon teszi, tehát ami neked megvan, azt másoknak feltöltöd, miközben te is több embertől töltesz le. Így spórolnak a szerverek sávszélességével, gyorsabban eljut egyszerre sokkal több emberhez, de a rengeteg kétirányú szál leterheli a kapcsolatod. Éjszaka, amikor más nem netezik indítsd el a launchert és hagyd, hagy menjen. Reggelre be fogja fejezni a letöltést (ha minden jól megy) és megszűnik a probléma.
2020. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!