Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez miért van, és hogyan...

Ez miért van, és hogyan tudnám elkerülni? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy képet, amit aztán rajzprogramban megszerkesztettem, szöveget töröltem le róla stb. Azonban mindegy, hogy hogyan próbálom, nem tudom elmenteni. A sima Save és a Save as... hibaüzenetet ad ki, hogy a program nem tudja elmenteni a képet, az Extort pedig bár elmenti a képet, az alsó fele átlátszó PNG-vé válik.


Gondolom valamiféle copyright védő dolog lehet a háttérben, de ez a kép csak magamnak kell, úgyhogy szívesen fogadnék bármi segítséget afelől, hogy hogyan tudnám mégis elmenteni a képet.


Még a screenshotolás sem működik. A kép jobb alsó negyedében lehet valami, mert ha a másik három negyedet screenshotolom le, semmi baja, de amint a jobb alsó rész is benne van, az elmentett kép korrupt lesz, és nem lehet megnyitni.



2020. aug. 17. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen formátumban van az eredeti kép?

Mivel szerkesztetted?

Nincs rajta például egy bankjegy? :D

2020. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A képmetszővel próbáltad már?
2020. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tabaki ***** válasza:
Kifúrja az oldalamat a kíváncsiság, még sosem láttam ilyet. Nagyon kínos lenne többet elárulnod?
2020. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A formátum jpg (vagy talán png) volt, mert képmetszővel szedtem le az eredetit. FireAlpacában szerkesztettem.


Bankjegy nincs rajta, mert egy könyv borítójáról van szó. :D

2020. aug. 18. 01:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Csak tippelek: ha kezel rétegeket, akkor azt lapítsd össze.


"Ez miért van, és hogyan tudnám elkerülni?"

Erre nem lehet válaszolni, hisz te sem tudod, mit csináltál :))

2020. aug. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor sem menti el, ha egy rétegben van. Próbáltam már.
2020. aug. 18. 02:44
 7/18 tabaki ***** válasza:

Hát, ez így, bármiféle konkrétum nélkül, legalábbis bajos lesz. Ha tényleg valami védett képről van szó, nyilván már akkor is meg kéne küzdeni vele, ha tudnánk, melyik az. Így, hogy minden a levegőben lóg, kábé a tűnődés szintjén lehet foglalkozni a kérdéssel – a jetifogásra is vannak ötleteim, csak ne hiányozna egy apróság a kísérletezéshez... Próbáld másik képszerkesztővel, vagy az eredetit valamelyik nézegetővel konvertálni szerkesztés előtt. A bugyutább vagy egzotikusabb tippjeimmel nem terhellek.

Nem bánnám viszont, ha valamelyik tudósabb kolléga elárulná, hogy hol lelhetők fel a neten ilyesféle védelemmel ellátott képek, amelyeken egyáltalán ismerkedhetnék a problémával. Ilyen-olyan infókat elég szép számban találtam, de példákat pont nem.

2020. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Milyen konkrétumot adjak?


Ezt a képet töltöttem le képmetszővel, ugyanis nem lehet jobbklikkelni: [link]


A nagyított változatot szedtem le részletekben, hogy magas maradjon a minőség. Már ekkor problémám akadt a screenshotolással, mert a jobb alsó negyedben az alsó sáv korruptálta a képet, és nem tudtam megnyitni. Végül lementés nélkül screenshotoltam le azt a részt, és a ctrl+v be tudta illeszteni FireAlpacába, ahol újra összeraktam a részleteket egy képpé.


FireAlpacában szerkesztettem a képet (eltűntettem a kínai fülszöveget, hogy magyarra cseréljem, kitöröltem a férfit a jobb oldalról, átrendeztem a kínai címet, hogy egy sorban függőlegesen legyen, újrarajzoltam alul a lótuszokat, stb.)


Ezek után menteni próbáltam: ahogy fent is leírtam, a Save és a Save as... hibaüzenetet ad ki ("Failed to save. <fájl helye/neve>"). Exporttal nem kapok hibaüzenetet, de a kép alja átlátszóvá vált.


Megpróbáltam másik rajzprogramban is: a Paint Tool SAI szintén nem menti el, ott a hibaüzenet "EXCESSION_ACCESS_VIOLATION"

2020. aug. 18. 11:55
 9/18 A kérdező kommentje:
Exception* a SAI-ban, bocsi.
2020. aug. 18. 11:58
 10/18 tabaki ***** válasza:

Én csak ezeket találtam, de amennyire meg tudom állapítani, teljesen hétköznapi jpg-képek – amikor az egyikbe próbaképpen belefirkáltam Gimppel, mindenesetre onnét simán tudtam exportálni:


[link]

[link]

2020. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!