Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amazon Kindle 10th (2020) vs....

Amazon Kindle 10th (2020) vs. Amazon Kindle 10 (2020) ?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy tegnap rossz helyre tettem ki a kérdést.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__1..

--------------------------------------------------


Itt egy Kindle 2019-est hasonlítottam össze azzal, amire nekem szükségem lenne [link]

Számomra fontos különbség az epub-formátum és a zenehallgatás, hangoskönyv-olvasás. De mikor az árösszehasonlító lapról akárhová továbblépek, a továbbiakban

Amazon Kindle 10th (2020) helyett minden találatnál csak az

Amazon Kindle 10 (2020) - at adja.


Ami, mint pl. az ALZA lapján a "paramétereknél" is írja, nem viszi az epub-formátumot. De pl. a méretekről írt adatok sem egyeznek.

[link] > paraméterek


Ezek szerint az Amazon Kindle 10th (2020) egyáltalán

nem azonos az Amazon Kindle 10 (2020) -assal. ( ? )

Az a "th" mit jelent, mire utal?


Tudtok olyan boltot linkelni, ahol az e-pubot is értő KINDLE-t lehet kapni, akármi legyen is a pontos típusmegjelölése, neve?


ezt : [link]


Köszi mindenkinek!



#Kindle 10th #Kindle 10
2020. aug. 24. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A "th" sima sorszámnév az angolban a számok után toldva, azt jelenti hogy 10. (tizedik). A 10-es kiadás vagy 10. kiadás ugyanaz kell, hogy legyen. Ez nem típusnév, hogy 1-2 betű eltérés más specifikációt jelent.
2020. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de ez a magyar összehasonlító oldal el van tévedve.


A legújabb Kindle hivatalos Amazonos oldalán ez áll a supported formatsnál:


Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, PMP through conversion; Audible audio format (AAX).


Plusz audio formátumként az Audible (az Amazon hangoskönyvei) van megjelölve, kétlem, hogy más hangoskönyvek mennének rajta, mondjuk azokat hallgathatod telefonon vagy más készüléken.

2020. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az ingyenes Calibre program képes az epubot mobivá vagy mássá konvertálni.
2020. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A Kindle fő célja mindig is az Amazonon kapható könyvek olvasása volt, ezért nem is raktak bele epub támogatást sohasem.
2020. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a villámgyors válaszokat!


Oké, akkor az egyik kütyünél nem tartották fontosnak kiírni, ami műszaki embernek magától értetődő. Tehát a "th" nem tényező, engem meg pont nem érint, melyik kütyüt minek anyakönyvezik.


DE!!!

Akkor arra van tippetek, hogy a 2 Amazon Kindle 10 (2020) - nél mégsem uaz a leírás szerepel?

Ahány lap, annyiféle adat, legtöbbje a hasára csap, oszt ír valamit: hlye vevő ugyis megveszi... legtöbbje ennyibe veszi a műszakilag ártatlan vevőt


Pontosan milyen Amazon Kindle 10 (2020)-ast keressek, ha ezzel megegyező tudás szeretnék :

[link]

(vagy pont az általam választottnál írtak el valamit?)


Kindle hivatalos lapja elérhető magyarul?

2020. aug. 24. 17:58
 6/13 A kérdező kommentje:

Calibre-t ismerem, használom, bevált. (jelenleg Kindle paperwhite 3 van)

Tökéletesen működik.

Amit az okosító zenehallgatásnak ír, az gondolom, lehetővé teszi a hangoskönyv-olvasást, nekem meg az kéne, mert a szemem egyre rosszabb. Ezért akarok új Kindle-t.

2020. aug. 24. 18:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, szerintem a Kindle-n csak Audible könyveket lehet hallgatni, amik angol nyelvű könyvek az Amazonról.

Viszont, ha simán hangos könyvet szeretnél hallgatni, akkor azt megtehetnéd számítógépről, telefonról, laptopról, vagy akár egy olcsóbb tabletről is. Főleg, hogy gondolom nem angol nyelvű könyveket akarsz hallgatni.

A rossz szemen sajnos nem tudok segíteni, de próbáltad már feljebb venni a betűméretet a Kindle készülékeden? Egész óriásira lehet állítani. Ha a Kindle tetejére koppintasz, miközben meg van nyitva egy könyv, akkor látsz egy olyasmi menüt, hogy "Aa Page Display". Ezen belül van olyan, hogy "Font and Page Settings", ezen belül pedig egy sáv "Size" felirattal. Ha ezt a sávot nagyobbra veszed, azzal a betűméretet állítod. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ezt a Calibrével konvertált könyvekkel is meg tudod-e tenni minden esetben.

2020. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, minden működik a jelenlegi e-bookon, a betűméret-állítás is.


Amire mondjuk képtelen vagyok rávenni a kindle 3-at, az a mappakészítés

(pl. "író", vagy téma szerint, pl "mesék"...stb. Leginkább abc-sorrendbe rakja

a címeket....de ebbe most ne menjünk bele, így is össze vagyok zavarodva)


Pl. a mek.oszk.hu-ról szedett cuccot nem is tudnék hallgatni?

Vagy az nCore-on találtakat? (bocsi, lövésem se, mi az "audible" )

2020. aug. 24. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az Audible egy hangoskönyv szolgáltatás. Az Amazon saját szolgáltatása, csak náluk elérhető. Ez csak a szolgáltatás neve, de lényegében ugyanolyan mint egy akármilyen hangoskönyv áruház.


Ha mekes vagy nCore-os hangoskönyvet szeretnél, akkor továbbra is azt javaslom, hogy egy közönséges tabletbe fektess be, plusz a jobb hangminőség érdekében esetleg egy fej/fülhallgatóba.

A Kindle nem lesz képes ezeket lejátszani. Nem ismeri az mp3 fájlformátumot.


Személy szerint úgy gondolom, hogy fölösleges lenne lecserélned a már meglévő készüléket. Az újabb sem fog tudni epubot olvasni, ugyanúgy a Calibrével kellene bütykölnöd, a magyar hangoskönyvek se fognak rajta menni. Inkább akkor a jelenlegi Kindlet használd olvasni, és vegyél egy tabletet hangoskönyveknek.

2020. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
(Vagy akár a mobilodról is hallgathatod, egy kollégám mobilról hallgat különféle előadásokat.)
2020. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!