Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha távoli asztali vezérléssel...

Ha távoli asztali vezérléssel csatlakozom az irodai géphez és azon a gépen töltök le valamit, akkor az ottani adatforgalmat használom, vagy a saját, itthoni internetemből?

Figyelt kérdés
2020. aug. 29. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak távolról elérsz egy gépet és arra töltesz le és azon is marad a tartalom, akkor is történik mindkét gépen adatforgalmazás, mert a vezérlő program kommunikációja is azzal jár. Csak a te gépeden minimális lesz, mert csak a vezérlés adatforgalma történik, a távoli gépen pedig a letöltésé is.

Ha a távoli gépre letöltött tartalmat még át is küldöd magadnak, akkor pedig ugyanúgy a te adatforgalmazásod is megnő a fájl(ok) méretével.

2020. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a letöltést az irodai gépről indítod és annak háttértárára mented, akkor a letöltés csak annak adatforgalmát használja. Ha közben aktív a távoli asztal kapcsolat, akkor az otthoni adatforgalmat is használod, de annak mennyisége a letöltéstől közvetlenül nem függ.
2020. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit a saját internetedre csatlakozva csinálsz (teljesen mindegy, hogy mit), az a TE internet forgalmad lesz.

De természetesen mivel az irodai géped is csatlakozik a nethez, ami ott történik az "ottani adatforgalom" lesz...

Igazából nem értem a kérdés lényegét, mert mamár nem nagyon van forgalomkorlátos adatcsomag. Mobilneten pl. számít.


Ha a letöltést úgy érted hogy a távoli gépen indítasz egy letöltést (mondjuk egy torrentet), és azt nem online másolod át magadnak, akkor a letöltés a távoli gépet terheli, a Te gépedet pedig a távoli asztal...

2020. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Igazából nem értem a kérdés lényegét, mert mamár nem nagyon van forgalomkorlátos adatcsomag. Mobilneten pl. számít."


A lényeg a következő:

Néhány napra kellene vennem mobilnetet, mert költözök és a vezetékes itthoni netet nem tudom hétfő és péntek között használni.


Minden munkámat az irodai gépre csatlakozva csinálok, ott frissítek adatokat, ott történik a le-feltöltés. És erre vonatkozott a kérdés, hogy ha a benti gépre csatlakozva dolgozok többszáz megás frissítésekkel és letöltésekkel, akkor az én internetkapcsolatom és adatforgalmam is ugyanannyira terheli-e, vagy jóval kevésbé.

2020. aug. 29. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Így már világos a kérdés. :)

Ahogy fentebb írtam, a Te netedet csak a távoli asztal terheli.

Le is lehet butítani, pl. ne legyen háttérkép, kisebb színmélység, hang kikapcsolása, stb.

2020. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy #5 írja, az irodai gépedre telepített frissítések nem fogyaszják a te keretedet, csak az RDP. Az általa javasoltakon kívül még a távoli asztal felbontásának korlátozása is csökkentheti az adatforgalmat.


Amúgy a Telekomnál 3 napra 2000 Ft a korlátlan net, valószínűleg a többi szolgáltatónál is elérhető hasonló opció, neked ez pont kapóra jönne.

2020. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos Telenoros vagyok. :/
2020. aug. 29. 20:51
 8/9 A kérdező kommentje:
1 hétre van 2200 ft-ért 5 GB net, szerintem ennyit nem zabálna a Teamviewer.
2020. aug. 29. 20:51
 9/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A Teamviewert pont lehet állítgatni.

Csak arra kell figyelni hogy ne használd túl sokat, mert csak magánhasználatra ingyenes, és ha sokat használod letilthat...

2020. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!