Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a HDD csak...

Az igaz, hogy a HDD csak vízszintesen tud működni megbízhatóan, továbbá helytálló ez az állítás?

Figyelt kérdés

Infót tanulok és a könyvben találtam olyat, hogy:


"A ház az asztali gépeknél többnyire álló helyzetű, mert a HDD vízszintesen tud igazán megbízhatóan működni, de függőlegesen is jól működik."


Most nem értem, mert tulajdonképpen vízszintes házban is, vízszintesen van, vagy most ez miért van így, hogy emiatt álló?



2020. szept. 5. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Baromság. Nagy baj lenne, ha a gravitáció befolyásolna egy milliomod milliméteres tűréssel megépített szerkezetet. Vagy a könyv szerzői szerint lötyög a hdd-ben egy alkatrész és annak helyzete befolyásol valamit? Tipikus félinformációkon alapuló kijelentés. A beépítésnek semmiféle szerepe nincs. 15 évig voltam szerviztechnikus, higyj nekem.
2020. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ezt már régen kiveséztük más szakfórumokon is, profi adatmentő szakértő is megszólalt az ügyben.

Sehol, semmi gyári előírás nincs az üzemelési helyzetre, tehát nyugodtan beszerelheted még ferdén is.

Elvileg a csapágykopás szempontjából szimpatikusabb lenne vízszintesen, de a gyakorlatban nagyon sok idő kellene ahhoz, hogy emiatt rendellenes kopás alakuljon ki.

2020. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem köszi
2020. szept. 5. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:

melyik könyv ez?

ebből tanítanak?

NAT-os?

2020. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
NEM
2020. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érettségi mintatételek informatikából 60 közép- és emelt szintű tétel


Én magam vettem hogy felkészüljek infóból de már bánom kicsit, mert azért van benne máshol is hiba

2020. szept. 6. 07:48
 7/8 anonim ***** válasza:

aha... tehát ebből tanítanak...

és pontosín ilyen pongyola módon van benne megfogalmazva ez a mondat? :D

kiváncsi lennék mennyit tettek zsebre a könyvért... :(

2020. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, én tanítom magam, mert sajna nem infó szakon vagyok, de rossz választás volt szóval inkább innen tanulom most már: [link]


2700ft volt a könyv egyébként, mintatételeket foglal össze

2020. szept. 6. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!