Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy rossz laptopom. Lehet...

Van egy rossz laptopom. Lehet belőle csinálni valamit? (Tényleg bármit azon kívül hogy kidobom vagy ajtótámasz)

Figyelt kérdés

Intel Atom z520

2 gb ram

320 gb belső tárhely

A képernyője nem mükszik, de külső képernyővel orvosolható

3 USB 2.0 port

2 jack

utp kábelhez foglalat

vga kábel foglalat.

És az a "laptop vagyok szóval van valamilyen biztonsági valamim" lyuk.

Bitlocker vagy mi.



2020. szept. 9. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kensington zár :)


Amúgy igen lehet: "torrent szerver" vagy csak sima fájl szerver pl.. természetesen linuxal.

Igazából, hogy lehet-e hasznosítani az rajtad múlik. Van-e olyan dolog, amire szükséged lenne? Én pl egy régi gépből fejlesztő szervert csináltam. Tulajdonképpen (bár nem egy erős hardver) de elég sok mindenre fel lehet használni.

Természetesen van ettől energiatakarékosabb megoldás is ha erre lenne szükséged, de itt ugye az a kérdés, hogy a meglévővel mit lehet kezdeni. :)

2020. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló paraméterű gépet használok idehaza gyerekeknek Minecraft szervernek, Minetest szervernek (csak ketten játszanak rajta), és backup szervernek.
2020. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En egy nast fabrikálnék belőle.
2020. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az akkuból ki lehet bányászni a 18650-eseket.

ha nem borultak meg, még használhatóak zseblámpába.

2020. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

mi az a nast #3?

T0ba(#2) nem rossz ötlet. Hogyan kéne megvalósítanom?

2020. szept. 9. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:

úgy értette NAS-t

NAS - Network Attached Storage

egy tárhely amit a helyi hálózatodról érhetsz el akár telefonnal, akár okostévébl, akár számítógéppel.

megcsinálod a fényképeket és a család a NAS-ról nézegetheti a telefonján például.

de akár külső hálóról is elérheted ha úgy állítod be.

2020. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2020. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"T0ba(#2) nem rossz ötlet. Hogyan kéne megvalósítanom?"


Már pontosan mit?

Ha Minecraft kell, akkor belövöd a server.properties-t és elindítod a server jar-t parancssorból "nogui" opcióval. Nálam a szerver indító fájlja így néz ki:

java -Xms256M -Xmx900M -XX:+UseConcMarkSweepGC -jar spigot-1.14.4.jar nogui


Hogy milyen oprendszert raksz rá, az már egyéni ízlés kérdése. Én az ilyesmire Linuxot használok, be van lőve a gépnek fix lokális IP, az elérés ssh-n keresztül megy.


Ha backup szervert szeretnél, akkor csak annyi a dolgod, hogy megkeresd az igényeidnek megfelelő programot és beállítod a klienseket, valamint a szervert. Az egyik rendszergazda ismerősöm a Cobian Backup-ot preferálja, én még sose használtam, de biztos jó.

Nálam úgy megy, hogy a kliensekre (Windows 7/10 vegyesen) feltelepítettem az rclone-t, belőttem a szervert célként mint SFTP szerver, létrehoztam egy közös "backup" accountot, és a klienseken egy scheduled task időnként lefut amiben egy rövid kis script elkészíti a backupot. Ezt igazából fordítva kéne csinálni, tehát hogy a szerver jelentkezik be a kliensekre és lehúzza az adott mappákat, továbbá lehetne mindenkinek külön account, de itthonra jóvan ez így is.

De a Windowsban is van backup lehetőség, azt is meg lehet próbálni.


Emellett nyugodtan szolgálhat NAS-ként is a gép, a Windows-os fájlmegosztás, a CIFS (ami tulajdonképpen SMB) azért jó, mert nagyjából minden eszköz ismeri.

2020. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2020. szept. 10. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!