Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 1080P 60FPS nyers videóból...

1080P 60FPS nyers videóból egy Sony Vegas vágás és 1080P 30FPS-es renderelés után mitől lesz laggos - szellemképes - élvezhetetlen?

Figyelt kérdés
Van ötlet? Esetleg megoldás, hogy egy 60FPS-sel felvett videó egy kis utómunka és mentés után ne akarjon úgy szaggatni, mintha 10-15 FPS-sel nézném?

2020. szept. 16. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, vagy egy projected ami 1080@30fps és ebbe beszúrtál mindenféle változtatás nélkül egy 1080@60fps videót. Ez esetben a program mindne második képkockákad eldobja a renderelésnél ami miatt darabos és szellemképes lesz a videód.


Nem tudod csak úgy bedobni egy 30FPS-es projectbe a 60-as videót. Egy lehetőséged van, ha beillesztés után megnyújtod a videót a projected framerate-jéhez ami ebben az esetben azt jelenti, hogy felére lassítod a videó tempóját és nem lesznek eldobott képkockák. Ez elég szívás, ha sok a mozgás illetve ha hanganyag is van.


Ha minden anyagod 1080@60 akkor célszerűbb 1080@60-as "losless" projecttel dolgozni vagy 1080@50fps-sel, ez esetben a mozgások még szépek és részletesek maradnak, picit lassulnak csak a kinyújtás miatt (úgy 17%-kkal) viszont ha hanganyag is van az megint szívás.


A videózás egyik alapja, hogy legyen egy koncepciód mit akarsz csinálni, milyen procejtet akarsz és ennek megfelelően rögzítsd a videókat mert csak ezeket tudod később értelmesen összevágni.

2020. szept. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az első kérdésedre a válasz: jól érted :D


Abból indultam ki, hogy ha el is dobál minden 2. képkockát, akkor is a 30FPS simán a szem érzékenységén / tűréshatárán felül van.


Rövid klippek, mindegyik 60FPS, viszont az egyiket 10%-kal kell lassítani, a másikat 50%-kal, a harmadikat 33%-kal (hogy illeszkedjen a háttérzenéhez).


Van ennek a kiküszöbölésére bármi ötleted? Próbáltam a 60FPS-es renderelést, de amíg a 30FPS-t megcsinálja a gép 20 perc alatt, addig a 60FPS-nél 50 perc után kiír 11,5 óra hátralévő időt :D

2020. szept. 17. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A 30FPS bőven a szem tűréshatárán felül van, a probléma azzal van hogy egy összefüggéstelen képet akarsz 30FPS-sel megjeleníteni. :D


Ötletem nincs, életemben nem láttam még Sony Vegast közelről. A renderelés mire van állítva? Egyből valami tömörített formátumba tolod ki ( mittudomain H.264) vagy valami uncompressed/alacsony tömörítésű fájlba?


Ha tömörítve exportálsz akkor megpróbálhatod tömörítés nélkül és ha kész akkor az eredményt egy másik programmal vagy akár a vegassal tudod konvertálni/tömöríteni.


Ha már így kiszámoltad mekkora lassítással illeszkedne és csak úgy jó akkor egyéb ötletem nincs. :/

2020. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!