Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A rajzfilmeket/animációkat...

Salilala kérdése:

A rajzfilmeket/animációkat hogyan szinkronizálják? Hogy/mikor veszik fel a a hangjukat?

Figyelt kérdés

Valamikor elgondolkoztam ezen. Ha előbb az animációt csinálják meg, és csak azután az eredeti beszédhangokat, akkor a színészeknek alkalmaszkodniuk kell a figurák tátogásához? Vagy előbb a hangot csinálják meg, viszont így a színész nem tudja "mibe" beleélni magát, mivel nincs kép...?

Esetleg előre megcsinálják az animációs szereplők mozgását és utána utólag megszerkesztik az arcukat? Tudom, fura kérdés, de elgondolkoztatott... :D



2020. szept. 23. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Lehet hülye válasz lesz, mert én mostanában kezdem el animációt tanulgatni hobbi szinten, szóval nem tudom a "nagyok" hogy csinálják, de Pl. abban a programban, amit én használok, ott olyan is van, hogyha importálsz audio fájlt a munkádba, és vannak előre megrajzolt szájformáid, akkor a beépített hangfelismerő cucc a Timeline-on érzékeli a beszédet, és meganimálja kb. úgy a szajformákat, mintha tényleg beszélne.

Ez nem annyira pontos, szóval tuti sokkal tutyimutyibb, szöszölősebb munka, ha nagyon pontosan szeretnéd csinálni, de ha nem olyan fontos, hogy annyira pontos legyen, szerintem ezt a technikát is használhatják:)

2020. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

valahogy úgy kell elképzelni, hogy készül egy storyboard amit nagyjából összeraknak: ez ad egy támpontot a színészeknek.

aztán elkészül a színészek által a karakterek hangja.

a beleépést a storyboard mellett a színészi tehetség segíti, pl egy hangoskönyvet is elő tudnak úgy adni, hogy csak a mikrofonnak "játszanak". ezért színész. :) különben bárki fel tudná olvasni a szöveget, de ők töltik meg élettel a karaktereket (részben)

aztán jönnek az animátorok, akik összerakják az egészet, majd a végén a színész hangjához igazítják a szájmozgást. ehhez már vannak külön szoftverek is: [link] majd gondolom vágás, utómunka, stb...


nem vagyok szakmabeli (csak hobbiból érdekel) szóval lehet majd pontosít valaki aki dolgozott már animátorként esetleg, de "valami ilyesmi" a valóságban azt hiszem

2020. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár én inkább játékfejlesztésben utazom (bár hasonló a séma, főleg a cutscene-eknél), de azért gondoltam írok. Az előző válaszoló tökéletesen leírta a dolgot, egy technikai fogalmat és egy sorrendbeli változtatást adnék csak hozzá.


Szóval igen, forgatókönyv után rajzolnak egy storyboardot, majd ami utána jön, azt animatiknak hívják és így néz ki:

[link]


De valamikor (főleg ha nagyon szoros a határidő) csak a storyboardat vágják össze videónak, az is működik. A lényeg, hogy ez óriási segítség a színészeknek a forgatókönyv mellé.


Ami a sorrendet illeti, ha nem kézzel rajzolt az animáció, hanem 3d-s vagy 2d-s vektor animáció, akkor első feladat a jelenet előkészítés után a szájmozgás animálása (nálunk legalábbis ez volt a standard a Hajótörötteknél, ha ismered azt a mesét, és suliban is így dolgoztunk). Szóval az arc/száj az első, és csak utána csinálják meg a többi animációt. Leginkább azért, mert rettenet bonyolult a karakter arcát vezérlő technikai "szerkezet" (rig), amivel még nehezebb dolgozni, ha a karakter ide-oda mozog vagy forgatja a fejét.

2020. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár kiegészítésnek hozzáadandó, a "jelenetelőkészítés" nem azt jelenti, hogy semmiféle testmozgás nincs az adott jelenetben, csak a lehető legminimálisabbra van véve.
2020. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!