Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen asztali számítógépet...

Milyen asztali számítógépet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eddig csak laptopom volt, nagyon régen mikor gyerek voltam akkor volt csak asztali gépem azóta csak laptop van amit eléggé megutáltam. Szeretnék asztali gépre váltani. Leginkább csak film és videó nézésre, internet böngészésre, néhány flash játékra kellene. Lehet olyat venni, ahol minden össze van rakva, monitortól a gépházig felszerelve és nekem már csak be kell üzemelnem? Jó lenne olyan, amihez van monitor is hozzávaló. Monitor ha lehet éles és szép képe legyen. A gépház is legyen csendes ha lehet. Bármennyit költenék rá, csak tartson ki sok évig akár gond nélkül. 23L



2020. szept. 25. 02:56
 1/8 anonim válasza:

Hát nekem is van laptopom és asztali gépet akarok venni mint te. Elég utálatosak a laptopok... Lassú , drága és melegszik.

Hasonló igényeim vannak, sőt pont ugyanez.

Amit én építek:

Asus gaming tfu b450 alaplap

Rx 550 2gb videókártya

Amd ryzen 2600 processzor

8 gb ddr4 2800 mhz ram

Kingstone a2000 m2 ssd (merevlemez helyett)

450 w tápegység, bármelyik ami legalább 85% teljesítményű és alsó ventillátoros(az a nagy, nem az a kicsi)

Zalman S3 számítógép ház

Microsoft all in one billentyűzet

Ha nem nyúzod agyon, bármilyen egér jó, de ha tartósat akarsz akkor érdemes minőségibbet, én pl a Gigabyte GM-M6900 típust választom

Bármelyik 21 colos full hd monitor, én magam a ACER V226HQLBBI 21,5" Full HD LED Monitort veszem, de ha filmet akarsz nézni, akkor 4k tv is jó

A hangnál nem tudom mennyire vagy igényes.

Én azt már beszereztem, pontosabban a Genius SW-G5.1 3500 hangrendszert, 5.1es, szépen szól és nem recseg .

Ez egy viszonylag erős gép, kivéve a videókártya. De úgy se játszanál 3d játékokkal túl sokat, így kb 5-8 évig használhatod, utána is könnyű bővíteni . Hangja se nagyon lesz, 2 ventillátor lesz a gépedben, mindkettő halk. Ha kikapcsoltatod valakivel a világítást benne, akkor észre se veszed hogy megy.

2020. szept. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egy Apple Imac at javasolnék
2020. szept. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Morzsi007 ***** válasza:
Ha bármennyit költené rá, akkor én is iMac-et javasolnék. Jól néz ki, szép képe van és amikre használnád teljesen megfelel. Kicsit drágább, de sokáig tudod használni.
2020. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak film meg videónézés, netezés lesz, egy Ryzen 3400G is jó lehet szerintem, alapból nem kell költeni videokártyára, valamilyen B450 alaplap hozzá, minőségi táp, gépház amilyet szeretnél és elég olcsón kijössz.
2020. szept. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

1. Vagyok megint.

Az alma rajongóknak csak annyit, hogy ár-érték arányban azért nem a legjobb választás. De ha valaki szereti a rendszert akkor biztos jó.utolsó, lehet higy most még elég. De meddig? Most vesz egy 4 magos procit, aztán 4-5 év múlva már gyenge lesz(most se erős) és addigra hol lesz ez a foglalat tipus? Akkor már alaplapot is cserélnie kell, ami ismét probléma. A vega 11 meg nem képes 1080p film megjelenítésére se. Mi lesz ha jobban elterjed a 4k?

2020. szept. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Morzsi007 ***** válasza:

Utolsónak: A kérdező írta, bármennyit képes kiadni érte, mindenki tudja az iMac nem ár/érték bajnok, de ha telik rá inkább egy ilyet nézegetek az asztalon, mint sem egy igénytelen dobozt külön monitorral.

Na most, nincsenek nagy igényei, nem akar videót vágni, képet szerkeszteni, modellezni, komolyan játszani. Erre nem kell erős gép, a felsoroltak is működhetnek. Dizájnban ver mindent egy új iMac és nem kell szenvedni a komponensek , monitor, egér, billentyűzet kiválasztásával. Egy lányról van szó nem egy idétlen kockáról, akinek fontos, hogy huzogassa a frekvenciát.

2020. szept. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Morzsi007 ***** válasza:

Mellesleg kérdezte, van-e olyan, ami össze van rakva csak be kell üzemelni és monitor is van hozzá, mellesleg szép képe is van.

Ilyen az iMac pl.

2020. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Van all in one pc is, nem csak apple. De persze, megvan az előnye, ha valakit nem zavar a windows után egy teljesen más környezet. Az aio gépeknél a gond szerintem a képernyők felbontása, a javíthatóság és a hűtés.

De ha pénzben nincs határ, lehetne egy microsoft surface pro, egy 40" tv (hdmi kábellel) , Bluetooth egér és billentyűzet.

2020. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!