Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan menthetem meg a laptopo...

Hogyan menthetem meg a laptopom akksijanak életet?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy mivel otthon tanulok így nagyon sokat használom a laptopot és felek hogy hamar tönkre fog menni az akksija.

Hogyan vigyázhatnek ra a leginkább?

Hallottam már olyat hogy ha használom tegyem fel toltore és ha teljesen fel is van töltve ne huzzam le mert így védi az akksit, de nem okoz bajt hogy tölti folyamatosan.

Ez igaz lehet? Én pont azt hallottam hogy a túl töltés is roncsolja.

Valaki adna valami tippet?

Előre is koszi



2020. okt. 28. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Túltölteni nem tudodod, erre van a töltésvezérlő.

Ha nem hivehető, akkor azzal jársz a lejobban, ha töltőn van a gép. A folyamatos töltés merítés roncsolja leginkább. Van egy élettartama az akkuknak, minden egyes töltési ciklussal egyre jobban elhasználódik az akku.

Ha viszont kivehető, akkor töltsd 80%-ra, aztán mehet a fiókba. Havonta 1x nézz rá, ha lejjebb ment a fesz akkor tölts rá egy kicsit és mehet vissza a fiókba.

2020. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!