Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tv-n hogy tudok lejátszani...

Tv-n hogy tudok lejátszani mkv formátumot?

Figyelt kérdés

Töltöttem le 4K-s filmet, de sajnos mkv formátumban van, és a tv nem tudja ejátszani csak az mp4-et és nincsen fent a film, csak mkv formátumban.

Gépen próbáltam átkonvertálni az mkv-t mp4-re, de mire az átkonvertálná, az ezer év. Egyszerűbb lenne, ha a tv le tudná játszani az mkv formátumot. Lehetséges ezt megoldani?

Ha kénytelen vagyok átkonvertálni, az tényleg 1 napig vagy tovább tartana. Múltkor elkezdtem de 8 óra alatt alig 30%-nál tartott a konvertálás. Kerestem vlc lejátszót a tv alkalmazásokban, mert a gépen is le tudja játszani a vlc, de sajnos nincs tv-re és letölteni sem lehet.



2020. nov. 14. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tévé nem ismeri, akkor nem tudsz mit csinálni. Jobb esetben egy szoftverfrissítés esetleg még képes hozzáadni támogatott formátumokat, de ez nem csak arról szól, hogy mi az a 3 betű a fájlnév mögött. A különböző formátumok és kódolások azt is jelenti, hogy az adott tömörítést a tévének képesnek kell felismerni, és kell akkora teljesítmény hogy az adott tömörítési eljárással készült anyagot vissza tudja játszani. Itt pedig ugyanaz van mint egy PC esetén, hogy van-e elég processzorteljesítmény rá például. Csak míg egy PC-t jobb esetben képes vagy fejleszteni és erősebb hardvert venni bele, a tévénél azt kapod amit a gyárban beleraktak.


Köztes megoldás lehet egy médialejátszó, TV box használata, ami kellően erős és támogatja a formátumot, a képet és hangot pedig egy HDMI kábelen átjátssza a tévének.

2020. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy milyen tv-d van?


magát az MKV formátumot hosszú évek óta kezelik a tv-k már a sima SMART led tv-k is.


Csak 4K-s filmet nem játszik le, vagy ha egy HD 1280x720 -as felbontású mkv filmet töltesz le azt sem?

2020. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
4K-s filmet tökéletesen lejátszik pensriveról, nem azzal van a gond, hanem a fájl formátummal. Csak mp4-et hajlandó lejátszani. Mkv-ra azt írja, hogy nem támagotaott fájlformátum. Valamilyem Hitachi tv-m van.
2020. nov. 14. 23:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hulyeseget mondok, de mi mar csinaltuk ugy, hogy a laptopot osszekotottuk a tv-vel, es tukrozessel az ment ami a laptopon, es a gepet osszekotottuk a hangfalakkal. De ha jol emlekszem.. talan csak a hang lejatszasa volt problema nalunk.

Na mindegy. Leget egy probat meger.

2020. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!