Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi alapján számolja ez az...

Mi alapján számolja ez az oldal, hogy egy válasz hány százalékban hasznos?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy hárman értékelnek egy választ. Közülük 2 zöld kezet ad, egy meg pirosat.

Tehát:100+100+0 ebből az átlag 200/3=66,67.

Ebből hogy lesz az, hogy a válasz 91%-ban hasznosnak tűnik?


Rákattintottam a zöld körre, aminek a közepében fel van tüntetve a 91%. Akkor kiad annyi kört, ahányan értékelték a választ. Azt tapasztaltam, hogy egyenként a körökben az van feltüntetve, hogy az értékelő hány százalékban értékel hasznosra válaszokat átlagosan.


Ezt hogy kell számolni?

Lehet, hogy hülye kérdés, de nem értem a logikát.



2020. dec. 5. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Annak alapján, hogy hányszor adnak zöld like-ot, leggyakrabban hány százalékosan fogadják el a válaszodat.

Amúgy fontos ez neked?

Mert nekem egyáltalán nem.

Érdektelen. Hogy egy vagy több tanácsot ki fogad el,

ki nem, vagy később kinek válik hasznára, az nem feltétlenül

itt dől el.

2020. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan még nem gondoltam bele, de így lenne logikus:

Mindenkinek van egy értéke, hogy hány százalékosan ad hasznos választ. Valószínűleg ezzel számol az oldal. Ha mindenki szavazata ugyan annyit érne, akkor az általad kiszámolt érték jönne ki. Viszont, hogyha mondjuk az első 81%-ban, a második 88%-ban, a harmadik meg 16%-ban ad hasznos választ, akkor az jön ki hogy:

(0,81*1+0,88*1+0,16*0) / (0,81+0,88+0,16) = 91,35%. Ez most véletlenül jött ki pont annyira mint amennyit te is írtál. Ez egy logikus számítási mód lehet. Utána kellene számolni egy valós válasznál, hogy tényleg jó eredmény jön-e ki.

2020. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

GYIK-ben le van írva:

https://www.gyakorikerdesek.hu/help

"Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak. Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába."

2020. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!