Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sok tapasztalattal rendelkező...

Sok tapasztalattal rendelkező mac felhasználók! Szerintetek jó ötlet-e ez így? (többi lent)

Figyelt kérdés

Maces vagyok, de nem igazán hozzáértő, ezért fordulok hozzátok.

Apámat próbálom rávenni, hogy váltson macre, mert egyre több gondja van a windowsal, meg az "összerakott" gépekkel, ő is elismeri, csak megalkuszik, mert nem szeretne többet költeni gépre. A használt macen viszont elgondolkodna, az árat is figyelembe véve arra gondoltam, jó lenne neki egy 2013-as imac, nem a legerősebb, hanem mondjuk egy 8gb-al és i5-el rendelkező. Használtam ilyeneket huzamosabb ideig anno egy-két éve, grafikai munkára, akkor nagyon jók voltak, főleg, ha azt nézzük, hogy neki teljesen átlag felhasználásra kell, net, email, yoututube, egyéb média, szövegszerkesztés, stb. Az lenne a kérdésem, hogy aktualitás szempontjából mennyire érné meg egy 2013-asat megvenni így 2020-ban? Mennyi ideje van még, ameddig nem lesz nagyon elavult? Természetesen karbantartva, és odafigyelve rá. Esetleg szóba jöhet 2014-es is, de azokból most csak erősebb hardverűeket találtam, ami nála szülsegtelen...:)

Köszi a válaszokat/tanácsokat előre is!



2020. dec. 23. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alábbi gépem van 2015 óta, egy korábbi Mac Minit váltott.

Arra amit írtál tökéletes. A chromeban vagy 30 tab megynitva, plusz whatsapp, messenger külön appokban futnak és még a VLC-vel játszok le egy forma 1-es futamot a háttérben (1080p-ben) és működik szaggatás nélkül.

Úgy van ahogy a dobozól kivettem és beállítottam 5 éve. A frissítéseket telepítettem, de nem csináltam tiszta telepítést. Fotosopot is viszi ahogy kell. Néhány játék is megy rajta frankón.

A 4K videókkal viszont már nem barát, azokat szaggatva játsza le.

Ha egy ilyen kalibert veszel neki ellesz vele sokáig.

Legyen kitakarítva a hűtése, mert nagyon belassul ha poros. Inkább a procit butítja le mint a ventillátort pörgeti fel :D Így jelzi hogy takarítani kell.

Ami még fontos: SSD! HDD-vel baromi lassú a Mac is - a korábbi gépemben én cseréltem ki és kb eldobtam az agyam mennire gyors lett, ezt már fusion driveval vettem.

Tehát legalább fusion drive, vagy SSD! Akkor nem lesz gond a sebességgel!

Elég egy 128-as ssd is az általad említett dolgokra. Ha kell még tárhely akkor egy külső hdd megteszi.



Mac mini (2014 vége)

i5, 2 magos, 2.8GHz,

8 GB 1600 MHz DDR3 RAM,

Intel Iris 1536MH grafika

2020. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Átlag felhasználásra megfelelő tud lenni. Nem tudom, hogy milyen idős apukád, de aki windowshoz szokott az kicsit nehezen tud átváltani hirtelen macre. SSD mindenkép előny, nekem otthon van egy 2010-ben vásárolt mac gépem, az is még elmegy, de kevés a ram benne és emiatt lassú már.
2020. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Vagy telepíts(en) fel egy LinuxMint -et Cinnamon felülettel.

A Windows -nál sokkal stabilabb, és nem kell egy elavult mac -re költenie.

Én ~3 évnél régebbi szériát nem vennék, azért érződik lassulás a régebbi hardveren az új OSX -el.

2020. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek! A linuxra azért nem gondoltam, mert használta egy darabig régen, de nem szerette, plusz a családban senki nem konyít hozzá. A maccel azért kezd megbarátkozni, mert én is azt használom. :'D Plusz annál tudok neki segíteni, annyit amennyit kell.

Bocsánat, ha hülye kérdés, de a linux milyen egyébként? Inkább a faék egyszerű mac os-re, vagy a "nyitott" rendszerű, komplikáltabb windowsra hasonlít? Ott nem jönnek elő azok a dolgok, mint ami a win 10-ben egyre inkább problémás: másodpercenként ráerőltet az emberre valami frissítést, ami egy egyre instabilabb rendszert eredményez, csomó hibával, plusz alapból tele van fölösleges, zavaró dolgokkal?

2020. dec. 23. 22:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, meg jelenleg főként az zavarja, hogy nem tud aludni a gép, allandóan "felbőg". Tudom, hogy valahol mélyen át lehet állítani, hogy ne csinalja ezt, de azt még én sem értettem meg pontosan, ezért lenne jó egy rendszer, aminek egyaltalán nincsenek ilyen kaliberű problémái.
2020. dec. 23. 23:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Az álandóan felbőg, inkább bios gond.

A linux sokat fejlődött, de még ezen ő se tud segíteni.

2020. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!