Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki hogyan jegyzi meg az...

Ki hogyan jegyzi meg az összes jelszavát mindenhova?

Figyelt kérdés
Egy biztos módszert keresek hogy tényleg senki ne tudjon hozzáférni. Jelenleg vannak lakótársaim nem lehet bezárni a szobámat és eddig füzetbe írtam mert elég rossz a memóriám. Ha nem szertném alkalmazàsban sem tartani akkor még is hogyan megoldható?

2020. dec. 25. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a régi teleírt matekfüzetembe rejtettem el a kódokat,de ma már azt sem.Gyakorlással megtudod jegyezni.De ha füzetbe írod akkor se lehessen kivenni belőle egy kívűlállónak a jelszavakat.
2020. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít alkalmazásnak? Helyi tárolás vagy felhős, vagy egyik sem?

Lastpassre nézz rá

2020. dec. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak különböző jelszó manager programok. Mindegyiknek az a lényege, hogy legyen egy tényleg erős, sehol máshol nem használt jelszavad, amit maga a jelszó managerhez használsz, ami pedig titkosítva tárolja a többi jelszavadat, így azokat nem kell megjegyezned. Ezek lehetnek teljesen ingyenes, részben ingyenes vagy fizetős programok is. Van amelyik egy titkosított fájlba akár fel is tölti a jelszavaidat felhőbe (dirve, one drive, dropbox stb.) és onnan tudod szinkronizálni különböző számítógépeken vagy telefonon telepített managerekbe is.

Én az Enpass nevűt használom, ez 20 jelszóig ingyenesen szinkronizál. Vannak teljesen ingyenesek is, pl a KeePass.

2020. dec. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Keepass-t használom androidon és pc-n. Csak 1 db jelszót kell fejben tartani, ez lehet pl. egy rövid mondat.
2020. dec. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy kaptafára megy az összes. Egy valaha véletlen generált jelszó egy közbenső karakterét változtatom csak X logika szerint. Valószínű nem a legbiztosabb, mert ha az alapjelszó kiderül, és valami elvetemült azt feltételezi, hogy ebben kell csak cserélni valamelyik karaktert, akkor néhány százezer próba után belefuthat a jóba :)
2020. dec. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bitwardent használok. Ingyenes, flehő szinkron, biztonságos titkosítással.


Minden weboldalon ahol regisztrálsz, érdemes eltérő jelszót használni. Így ha egyikről kikerül a jelszavad, hiába próbálkoznak ugyanazzal a többi oldalon, nem jutnak be. Én automatikusan generált jelszavakat használok azon a többszáz oldalon ahol fent vagyok.

2020. dec. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szintén Keepass. 1 darab mesterjelszót kell ismerned, minden mást a program randomgenerál, és bejelentkezéskor automatikusan betölti a böngésző e-mail/jelszó mezőjébe (ha több fiók van, akkor egy lenyitható listából választható).
2020. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Bitwardent és KeePasst használóktól kérdezem: ezek tényleg ingyenesen, akármennyi jelszót hajlandóak felhőbe szinkronizálni és tudom akár mobilon (Androidon) is használni őket?

Az Enpass nagyon hozzászoktatott ehhez a kényelemhez, de a szinkonizációt csak korlátozott számú jelszóval csinálja meg.

2020. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Keepass offline program, nem szinkronizál. A limitációja annyi, hogy el kell férnie a memóriában a megnyitáshoz. Ha csak szöveget tárolsz benne, több tízezernek gond nélkül bele kell férnie.

Van mobilos applikációja is, ott is a telefonból olvassa be az adatbázist. Elvileg van felhős integrációja, és például OneDrive-ból tölti be a fájlt.

Így viszont nem függsz a programot biztosító fél tárhelyétől és korlátaitól, mert saját tárterületen van minden.

2020. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, az EnPass is ezt tudja, hogy összekötöd a saját felhő tárhelyeddel és oda rakja fel a jelszavaidat titkosítva és onnan szinkronizál a többi eszközöd.

Ismerősöm használja a KeePasst és szerinte automatán nem tud szinkronizálni, de örülnék neki, ha kiderülne, hogy mégis :D

2020. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!