Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mik a hálózati operációs...

Mik a hálózati operációs rendszerek biztonsági követelményei? Milyen átviteli közegeket és eszközöket alkalmaznak a hálózatok kialakításánál?

Figyelt kérdés
Informatika vizsgára készülök egymagam, ugyanis a tanárunkat nem nagyon érdekli hogy felkészítsen minket, viszont ezeknél a kérdéseknél elakadtam. Valaki tudna segíteni?

2021. jan. 6. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:
20%

Oké.

Én sem preferálom azokat a válaszokat/válaszadókat, akik csak benyögig, hogy használd a keresőt; de a feladat második fele nettó olyan, amit minimális internetes kereséssel meg lehet tudni. Ha pedig informatikus leszel, az a kompetencia, hogy képes legyél magadtól, önállóan új információkra szert tenni, létfontosságú a szakmában. Ha ez nem válik nálad rutinná, akkor 1-2 év, és kihullasz a szakmából, és ezt most nem rettegtetésnek mondom. Ha én pusztán arra alapoznék, amit vizsgára meg kellett tanulnom, teljes joggal rúgnának ki páros lábbal minden ép munkahelyről.

De amúgy ha kicsit képben vagy a hálózatokban, Te magad is szerintem fel tudsz sorolni néhányat. Eszközök: modem, router (magyarul: forgalomirányító), switch (kapcsoló), hub, repeater (jelismétlő), AP. Ezek felével biztos, hogy találkoztál testközelből, csak legfeljebb szokatlanabb formában. (Otthoni használatra a routert egybe szokták integrálni egy switch-csel, egy AP-val, meg gyakran egy modemmel is.) Nem fogok kisregényt írni, ha beírod a keresőbe ezeket az eszközöket, mindegyikről fogsz találni magyar nyelvű leírást. Sőt, szerintem egyenesen a Wikipediában is kereshetsz. A repeaterről röviden annyit, hogy ott alkalmazzák, ahol túl nagy távolságot kell áthidalni, ami nagyobb, mint a használt kábel maximális hossza. Oda beiktatnak egy repeatert, ami veszi a beérkező jelet, és normális jelszinttel továbbítja (újra kiadja) azt. (Ugyanis a jel gyengülhet és torzulhat.) A hub meg - pongyolán megfogalmazva - olyan, mint a switch, csak kevésbé intelligens. A switch "megtanulja", hogy melyik porton melyik eszköz van, és csak a neki szóló adatcsomagokat továbbítja. A hub meg továbbít mindenkinek mindent... (Igazából fordítva kéne összehasonlítani, mert a hub volt előbb. Így mondhatjuk azt, hogy a switch egy "kiokosított" hub.)

A közegekből is jópárat szerintem fel tudsz sorolni, ha végiggondolod, hogy min keresztül juthat el a jel egyik géptől a másikig.

De ne én írjam meg helyetted az egészet! ;)

2021. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!